„Ladovská zima za okny je…“

„…a srdce jímá bílá nostalgie,“ takhle to zpíval Jarek Nohavica ve své poněkud ironické skladbě.
A jak se ta ladovská zima, která sem přišla skoro náhle, nikým nepozvána (Vasil Biľak, pokud vím, v našem městě nikdy nepobýval, o devětadevadesáti pragovácích nemluvě) projevuje?
Z vlastní zkšenosti mohu říci: všelijak.

V pondělí jsem komplikace nezaznamenal – vlaky jely když ne včas, tak se zpožděním, které bylo vcelku v normě.
V úterý jsem použil autobus o páté ráno. Ten, čekaje na přípoj, vyrážel o nějakých pět minutek později a pokračoval po trase oproti jízdnímu řádu mírně pozměněné: z Nové Vsi jel do Mníšku kolem nádraží a nezajížděl do Zahořan a Rymáně. Podobně odpolední spoj ve 13.40 hodin nazpět. Prý to přes Rymáni a Zahořany nejezdí „do odvolání“. Zahořany jsou tak poněkud odříznuty ne sice vyloženě od světa, ale určitě od veřejné dopravy. Do Rymáně zajíždějí aspoň autobusy linky 320, která tam končí, a samozřejmě (byť také někdy s potížemi) funguje aspoň železniční spojení.
Středa – vlaky vcelku včas.
Čtvrtek – ranní vlak (06.10) z Hraštice včas, ve 13.25 z Mníšku do Hrašice má asi 20 minut zpoždění (a předchozí měly prý zpoždění ještě výrazně větší – sněhová kalamita prý způsobila chaos na Wilsoňáku (vločka-kalamitka – nepřítel každého režimu, který tu kdy vládnul). Svah z Měchenic do Mníšku vlaky vcelku zvládají, potíže jim působí spíš spadané listí na podzim, zejména když dráhy nasadí na trať ty žlutozelené příšery – totiž Regionovy; tedy ona ta Regionova je vcelku pohodlná souprava – ale tak do Polabí, kde je rovina, takže to na podzim moc neklouže).

Na náměstí se dnes (02. prosince 2010) uklízel sníh. Aby se měli kam vrtnout lidé, kteří zítra přijdou (doufejme, že i přes mrazivé počasí přijdou) na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu.

Pro dokreslení atmosféry krásného kalmitního zimního odpoledne následuje několik fotografií.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Postřehy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s