Rozsvěcení vánočního stromu

V počasí na tuto dobu značně mrazivém se 03. prosince 2010 uskutečnilo již tradiční rozsvěcení vánočního stromu na novoknínském náměstí Jiřího z Poděbrad.
Jako obvykle akce začala s mírným zpožděním, v tomto případě pětiminutovým, a jako obvykle ji zahájil starosta města Tomáš Havlíček krátkým proslovem, v němž zdůraznil, že nyní v aventním čase bychom měli být k sobě vlídnějšší. Následoval staroknínský farář páter Jozef Andrejčák, který vyzval všechny, kdo to umějí, ke společnému pomodlení Otčenáše, načež zdůraznil význam adventu jako času očekávání Ježíše Krista a následně strom požehnal. Poté se na pódiu na korbě náklaďáku, který zapůjčilo výrobní družstvo Elko, vystřídali účinkující z místní školy a z pěveckého sboru Hlahol.
Zatímco v některých z předchozích let bylo ozvučení všelijaké, tentokrát fungovalo až nemilosrdně dobře – odhalilo každý sebemenší kiks, způsobený ať už trémou nebo mrazivým počasím, ve kterém se opravdu nezpívá nejlépe (a například o hře na housle to platí dvoj- až trojnásob). Přítomno bylo několik stánků s občerstvením či nápoji (zejména hasiči se činili – o grog, svařák a další horké nápoje byl opravdu zájem) a podobným zbožím (na odbyt šly například svítící čertovské rohy). A jako obvykle byla celá akce zakončena zdařilým ohňostrojem.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Rozsvěcení vánočního stromu

  1. Pingback: Ještě (nejen) k rozsvěcení vánočního stromu | Nový Knín

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s