Ohlédnutí za vánočními vystoupeními kostelního sboru

Jak již bylo uvedeno, knínský kostelní sbor měl během Vánoc naplánovaná čtyři vystoupení, z toho dvě v rámci bohoslužeb a dvě samostatná.

O půlnoční byla do pořadu mše zařazena Rybova Česká mše vánoční Hej mistře. Zde knínský sbor dopadl vůbec nejhůř z celých Vánoc, když došlo asi ke dvěma výpadkům v sólovém partu, což zcela pochopitelně poznamenalo vyznění celého vystoupení.

Na „velké“ mši na Boží hod ve Starém Kníně byla v rámci bohoslužeb provedena Laštůvkova III. pastýřská mše – v tomto případě bez slyšitelných zádrhelů.

Na vánočním koncertu 26. prosince v novoknínském kostela byl sbor podpořen řadou hostujících muzikantů, a tak doufám, že se jednalo o hudební zážitek, jehož tradiční vysoká návštěvnost je zasloužená.

A konečně 29. prosince se uskutečnilo koncerní provedení Rybovy mše Hej mistře v kostelíku svatých Jana a Pavla v Libčicích – tentokrát s výpomocí rodiny Wernerových a bez chyb v sólech. Atmosféru vystoupení podpořil genius loci tého nevelké, leč malebné barokní památky.

Snímky pocházejí z posledně jmenované akce.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Náboženství se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s