Práce na nábřežích

Zatímco stav vozovek (zejména silnice II/114 na Dobříš) je středem pozornosti a terčem (oprávněné) kritiky (i když ne vždy je míří ke správnému adresátu), zábradlí oddělující nábřežní komunikace od Kocáby chátrala prakticky bez větší pozornosti – pády do řeky se zatím obešly bez vážnějších zranění a koneckonců by se za poslední léta daly spočítat na prstech jedné ruky. Na rozdíl od povrchu vozovek (kromě místních komunikací) se ovšem jedná o záležitost, která je v kompetenci městského úřadu a ten se – pomalu sice, ale jistě – pustil do potřebných oprav. Práce se z mrtvého bodu pohnuly zatím v ulici Na Smíchově, kde byla vyměněna většina vodorovných rour zábradlí – od centra až k jezu pod Brunclíkovým mlýnem, celý úsek tvožrný železnými sloupky včetně navázání k prvnímu železobetonovému patníku. Osazuje se i zábradlí při vyústění dešťové kanalizace z Vyšehradu (kéž by opravdu jenom dešťové). Pokud by byla pro nábřežní zábradlí byla vyhlášena nějaká soutěž krásy, to knínské by ji vyhrálo jen stěží. Ale rozpočtové příjmy města jsou takové, jaké jsou, a hlavní je bezpečnost.
Kozohorská ulice na opravu zábradlí zatím čeká, ale pokud se práce nezastaví na případném dalším prohloubení finanční krize, dočká se snad i ona. Určitě by si to zasloužila.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, silnice, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.