Zemřel Miroslav Olič

Dne 22. dubna 2011 (jakoby symbolicky právě na Velký pátek) zemřel ve věku požehnaných 88 let středoškolský pedagog a dlouholetý ředitel dobříšského Gymnázia Karla Čapka

Miroslav Olič

Mnozí z našich spoluobčanů jej pamatují ze svých středoškolských studií, podle oficiálního nekrologu působil určitou dobu i ve škole v našem městě.

Poslední rozloučení se uskuteční 29. dubna 2011 od 14 hodin v kostele Nejsvětější Trojice na Dobříši, po bohoslužbě a proslovech bude následovat průvod na nedaleký hřbitov, kde zesnulý nalezne místo svého posledního odpočinku.

Čest jeho památce!

Text oficiálního nekrologu převzatý z webu gymnázia (http://www.gymkc.cz):

Miroslav Olič

středoškolský profesor a ředitel gymnázia v.v.
Zbraslav, 14. února 1923 – Dobříš, 22. dubna 2011

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že nás navždy opustil vážený a všemi milovaný profesor Gymnázia Karla Čapka v Dobříši pan Miroslav Olič. Jeho vztah k mladým lidem byl bezesporu formován skautským hnutím, učitelskou dráhu nastoupil za války na Křivoklátsku, pak v Příbrami, Novém Kníně a v letech 1953 – 1998 s krátkou přestávkou působil na Dobříši. Zde se také mezi roky 1966 – 1984 stal ředitelem gymnázia.

V tomto období vzniklo úžasné prostředí a tradice, z kterých gymnázium žije dodnes. Ředitel nestraník vytvořil přátelské ovzduší mezi pedagogy, odstranil přehrady mezi učiteli a studenty. Tolerance, demokratičnost, pochopení a smysl pro humor, vysoká vědomostní úroveň i relativní politický klid, to vše v harmonickém celku se stalo duchem školy.

Pan Miroslav Olič zůstane s celou svou renesanční vědomostní šířkou i myšlenkovou hloubkou křesťanského filosofa navždy v našich srdcích

Pedagogický sbor Gymnázia Karla Čapka, Dobříš

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty, Nekrology, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.