Pokračování oslav 825 let

Oslavy 825 let Knína pokračovaly dopoledním programem svého druhého dne. Kolem deváté hodiny vyrazil od Merendy průvod hasičů na náměstí, kde položil věnec k pomníku obětem světových válek. Byly otevřeny krátkodobé (jen na dnešní den) výstavy: ve škole se nacházejí sportovní trofeje školy z posledních let, současné i historické fotografie Nového i Starého Knína, kresby s touž tématikou. V muzeu je vedle výstavy, která vlastně rozšířuje stálou expozici, též jedna místnost věnována vysloveně replice Svatováclavské koruny, jež byla zapůjčena pro tyto účely z Mockerštejna (její fotografování bylo zakázáno pod citelnou pokutou 50 000 Kč, a to na základě podmínek majitelů pro její zapůjčení; tudíž se ve fotografickém doprovodu této zprávy nenachází), vstupné do muzea přitom pro tento den činí symbolickou jednu korunu. Na náměstí se sjeli veteráni: motocykly, auta, i jeden Velorex byl přítomen. Před Mincovnou předvádějí své umění představitelé Českého klubu zlatokopů. Na pódiu vystoupily dětské kapely z Folkového kvítku a Dětské Porty: Nautica (z Jablonce nad Nisou) a Druhá identita (z Hradce králové). Po třinácté hodině se uskutečnil křest knížky Pohádky a pověsti z Knínských vrchů, luk a strání.

Od 14.30 program pokračuje vystoupením místní kapely Flok SKH, od 19 hodin má večer vyvrcholit vystoupením Big bandu Lanškroun s Laďou Kerndlem a následným ohňostrojem.

Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s