Ledro na seznamu UNESCO

Ledro, partnerská obec Nového Knína, se ocitla na seznamu Světového dědictví UNESCO. Konkrétně tam byly zařazeny pozůstatky pravěké vesnice postavené na kůlech v Ledrenském jezeře v sousedství nynější Moliny di Ledro. Tato lokalita byla do seznamu zařazena jako součást většího celku podobných pravěkých nalezišť v Alpách, který je tvořen celkem 111 místy. Většina z nich se nachází na území nynějšího Švýcarska, další jsou vedle Itálie též v Rakousku, Německu, Francii a Slovinsku. Informovala o tom zpráva UNESCO z 27. června letošního roku, kterou lze najít na adrese http://whc.unesco.org/en/news/774 . Popis nově zařazené položky (tj. souboru pozůstatků 111 kůlových vesnic v Alpách) pak je možno najít na adrese http://whc.unesco.org/en/list/1363/ .

Lokalita byla do kulturního dědictví zařazena pochopitelně kvůli původním zbytkům vesnice a tam nalezené keramice (vystavené ve zdejším muzeu)a dalším předmětům, nikoli kvůli novodobým replikám staveb na břehu jezera.
Fotografie pocházejí z první větší návštěvy Kníňáků a Kníňaček na Ledru v září 2009.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Ledro, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s