Cimpr Campr 2011

V sobotu 10. září 2011 ve 14 hodin začal festival Cimpr Campr 2011. Když jsem se kolem 18. hodiny blížil k letnímu kinu, kde se akce konala, ještě na rozcestí ulic Na Vyšehradě, Vilové a Na Kamínkách jsem měl pocit, že asi „nepřišli lidi“ a nic se nekoná. Teprve v lokalitě Na Skřivanech bylo něco slyšet a pak samozřejmě nad horním plotem areálu. Mimochodem Vyšehrad se při pohledu odtud koupal v záři zapadajícího slunce a na to, že jde převážně o zástavbu původem z 1. poloviny 20. století (s pozdějšími modernizacemi), nevypadal vůbec špatně…
To v Paškově ulici se ještě makalo na kanalizaci, na kterou město tak dlouho čekalo, i když i zde se snad blížil konec šichty.
A náměstí Jiřího z Poděbrad jako by dýchalo idylkou pozdního léta, jež se k nám aspoň na chvilku vrátilo.

Samotný festival se nesl v pohodové atmosféře (i když osobně dávám přednost trochu jiné hudbě) a scházelo mu jediné: více diváků (případně divaček; můj dojem z podvečera, že „nepřišli lidi“, tedy vlastně nebyl až tak astronomicky vzdálen skutečnosti). Prý se nás sešlo nějakých 98 platících. A ke konci i tak řídké řady ještě více prořídly a nebylo se co divit: to už se sobota přehoupla do neděle a schylovalo se ke druhé hodině ranní. Chtělo by to, aby si lidé zvykli, že se sem dá jezdit za kulturou, a to nejen na promítání filmů – doufejme, že příště bude účast vyšší. Aspoň pokud pořadatele letošní (ne)účast (publika; kapely se naštěstí dostavily), výpalné OSE NOSTŘE a jiné nepříjemnosti od pořádání dalšího ročníku neodradí.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Reportáže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s