Dny otevřených dveří v Ústavu termomechaniky

Ve dnech 1. až 5. listopadu se na pracovištích Akademie věc ČR konají již tradiční dny otevřených dveří. Laboratoře v Novém Kníně se týká úterý 1. listopadu od 8.30 do 15.00 hodin a soboty 5. listopadu 2011 od 9.00 do 14.00 hodin.

Laboratoř vnitřních proudění: Vysokorychlostní aerodynamický výzkum ve službách energetického strojírenství – prohlídka vysokorychlostního aerodynamického tunelu a obslužných technologií (štola, vývěvy); ukázka netradičního chování tekutin.

Laboratoř sdílení tepla a hmoty: Základní a aplikovaný výzkum v mechanice tekutin se sdílením tepla. Aktivní řízení teplotních a proudových polí: ventilátory, automobily, letadla, chlazení elektronických součástek.

Laboratoř aerodynamiky životního prostředí:
Výzkum proudění a šíření znečištění v městské zástavbě a komplikovaném terénu, praktická ukázka vizualizace proudění na modelu centra Prahy za pomocí laserového nože. Výzkum se provádí ve speciálním aerodynamickém tunelu, do kterého je vložen model městské oblasti v měřítku 1:270. Prohlídka experimentálního zařízení a galerie modelů.

Organizátoři prosí případné zájemce z větších skupin, aby se ohlásili předem u následujících kontaktních osob: Ing. Martin Luxa, Ph.D., Mgr. Marie Kajprová.

Informace jsou převzaty z webu ústavu, tam lze nalézt další podrobnosti.

Na tomto blogu si lze přečíst reportáž z loňského dne otevřených dveří, fotografie z téže události jsou též na webu ústavu.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s