Zasedání zastupitelstva bude… Kdy?

V Novoknínském zpravodaji 10/2011 se objevila pozvánka na zasedání městského zastupitelstva, které se má konat ve čtvrtek 22. listopadu 2011 v jídelně Základní školy Nový Knín.

To, že není uvedena hodina začátku zasedání, je vcelku maličkost – ta hrstka spoluobčanů a spoluobčanek, kterou dění v zastupitelstvu zajímá natolik, že ho chce vidět „naživo“, ví, že obvyklou dobou začátku je devatenáctá hodina večerní.

Větší problém je v datu: ve čtvrtek 22. listopadu 2011 je totiž úterý. K dnešnímu dni (04.11.2011) jsem na webu města žádnou opravu nezaznamenal. Tak jak je to doopravdy?

  1. Zasedání se má konat v úterý 22. listopadu 2011. Úterý není obvyklý jednací den, ale v případě nutnosti zastupitelstvo už několikrát zasedalo i v tento den; a jednou pamatuji tuším i pondělí.
  2. Zastupitelstvo bude zasedat v nejbližší možný čtvrtek, tj. 24. listopadu 2011.
  3. Zastupitelstvo zasedne ve čtvrtek 22. nikoli listopadu, nýbrž prosince 2011.
  4. Zastupitelstvo si dá pauzu (aby rada měla – oblíbenou frází každého režimu řečeno – klid na práci) a zasedne ve čtvrtek 22. listopadu nikoli 2011, nýbrž 2012.

Asi nejklidněji bych vyloučil možnost 4. – minimální počet zasedání zastupitelstva ročně je tuším stanoven zákonem – a možná i maximální doba mezi konáním dvou zasedání. Každopádně existují agendy, na které rada nemá pravomoci, takže rok se asi fakt čekat nedá. (Ale je možné, že si na radnici už pořídili kalendář na příští rok a při stanovení zasedání se omylem podívali do něj, čímž by se  ten trapas vysvětlil.)

Asi bych moc šancí nedával ani prosincovému termínu, i když je přece jen pravděpodobnější než ta fantasmaforická více než roční pauza. Zbývají tedy úterý 22. a čtvrtek 24. listopadu 2011.

Osobně považuji za pravděpodobnější ten čtvrtek, tj. že zastupitelstvo se asi sejde

24. listopadu 2011 od 19 hodin v jídelně ZŠ.

Ale definitivní ujasnění termínu musí přijít z radnice.

Aktualizace:
Ano, zřejmě je tomu tak, podle soupisu termínů zasedání zastupitelstva a rady pro letošní rok umístěného na oficiálním městském webu se má opravdu jednat o čtvrtek 24. listopadu 2011.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Oznámení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s