Laboratoř opět otevřela dveře

1. a 5. listopadu 2011 se v novoknínské laboratoři Ústavu termomechaniky AV ČR opět konaly dny otevřených dveří. Zatímco v úterý údajně přišlo všehovšudy osm lidí, z toho dva z Prezídia AV ČR, v sobotu se dveře netrhly. Protože prohlídky se, snad až na jednu místnost, kde byly předvedeny tři poměrně jednoduché pokusy, příliš nelišily od loňských (za rok se toho až tak moc nezmění), více o fungování laboratoře lze najít v reportáži z loňského roku na adrese https://novyknin.wordpress.com/2010/11/06/na-dni-otevrenych-dveri/ .

Jen mě v souvislosti s laboratoří obsahující aerodynamický tunel pro měření proudění mezních vrstev atmosféry napadla jedna věc: dokázala by taková laboratoř potvrdit či naopak rozptýlit obavy, které občas problesknou (zejména v diskusi na oficiálním městském webu) v souvislosti s uvažovaným přemístěním stanoviště autobusů z náměstí Jiřího z Poděbrad do prostoru mezi sídlištěm a dětským hřištěm? Případně: bylo by možno nějak zjistit, jaká opatření by mohla případný vliv autobusového stanoviště zmírnit? Jenže kde na takový výzkum vzít peníze? A nejsou spíše ohroženy níže položené oblasti města, která leží v inverzní kotlině (přičemž plynofikace je stále v nedohlednu)?

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Věda, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.