V Mincovně probíhá výstava

Dne 29. listopadu byla v novoknínské Mincovně zahájena již avizovaná vánoční výstava. Jejich pořádání v tomto předvánočním čase se stalo už tradicí – jde již o šestou takovou výstavu, která umožňuje aspoň na chvilku zastavit se v předvánočním shonu a zamyslet se nad tím, odkud vyrůstáme a kam směřujeme, směřujeme-li tedy vůbec někam a netočíme se bezhlavě ve víru krizí, které si sami působíme svým životním stylem a způsobem, jakým jsme si své věci uspořádali.

Výstava je poměrně hojně navštěvována, zčásti i účastníky hromadných zájezdů (například školních), které si domluvily prohlídku muzea mimo sezónu. Podle sdělení kurátorky výstavy Petry Lojínové například jen během dnešního dopoledne počet návštěvníků a návštěvnic překročil osmdesát, a během dne se tedy jistě bez potíží přehoupl přes stovku. Asi největší zájem poutá velký perníkový betlém Jaroslavy a Josefa Holobradových, za vidění ovšem stojí i ty ostatní. Dodejme, že část vystavených předmětů je možno zakoupit a podpořit tak například Azylový dům svaté Ludmily v Mokrovratech provozovaný Farní charitou Starý Knín.

Výstava potrvá do neděle 4. prosince – AKTUALIZACE: trvala jen do dneška, tj. 3. prosince, kdo to nestihl do teďka, má smůlu; omlouvám se za nepřesnost a otevřeno bude mít vždy od 10 do 17 hodin s výjimkou 2. prosince, kdy je z důvodu rozsvěcení vánočního stromu na náměstí otevřeno až do 20 hodin.

A kdo všechno se o výstavu zasloužil? Především samozřejmě samotní vystavující, protože kdyby jich nebylo, ostatní by se namáhali zbytečně. Pak samozřejmě paní Lojínová, která si „vzala na triko“ aranžmá celé kulturní události a vedle toho po celou dobu bdí nad jejím chodem. A v neposlední řadě je potřeba uvést město, které pro pořádání výstavy poskytlo prostory v Mincovně.

Aktualizace (2011-12-03):

Výše zveřejněné a také některé další fotografie z této výstavy jsem umístil na své úložiště na Yandexu, a to na adresu http://fotki.yandex.ru/users/milos-hlavka/album/133154.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s