Výstava v Chotilsku zahájena

Večerní vernisáží začala dne 10. prosince 2011 (před)vánoční výstava v Chotilsku. Zahájení se malinko zdrželo, ostatně ani já nedorazil úplně na minutu přesně – aspoň jsem o nic důležitého nepřišel.

Hlavním exponátem celé výstavy je vyřezávaný betlém z dílny Jana Vokouna z Třebechovic pod Orebem, který patří panu Jiřímu Bendlovi. Tento betlém si jeho majitel postupně rozšiřuje o další a další figurky, které si rok co rok zakupuje u autora. O hudební doprovod akce se postaralo improvizované hudební těleso, v němž hrál mimo jiné chotilský starosta Jiří Šťástka. Na vernisáži nechyběl mistr řezbář, o němž jsme se dověděli, že je pokračovatelem celé rodové linie, jež takto se dřevem pracuje. jeden z jeho předků spolupracoval i s proslulým mistrem Proboštem, autorem nejznámějšího díla třebechovického betlémářství. Patřil rovněž k těm nemnoha lidem, jejichž řemeslnická dílna unikla po roce 1948 znárodnění, takže po celou dobu se mohl živit jako soukromník. Mistr pak ještě dlouho odpovídal na otázky návštěvníků vernisáže, načež následovalo ještě občerstvení a přátelské posezení všech zúčastněných, pokud jim čas dovolil.

Jak již bylo uvedeno,  výstava bude otevřena zítra v neděli 11. prosince, dále v sobotu a v neděli 17. a 18. prosince vždy od 10 do 18 hodin. Ve všední dny od 12. do 23. prosince ji lze navštívit po předchozí telefinické domluvě na telefonním čísle 738 837 333 nebo 604 191 918.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Kultura, Reportáže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.