Novoroční výstup na Mikuli

Tělocvičná jednota Sokol Nový Knín pořádá – kdy jindy než na Nový rok –

Chvojná neboli Mikule

Hora Mikule

Novoroční výstup na Mikuli.

Pro ty, kdo nevědí, co je to ta Mikule (například nejsou z Knína a na tomto blogu se ocitli poprvé), jedná o horu, která je na mapách označena jako Chvojná a hrdě se tyčí do výše 481 metr nad mořem, čímž zhruba o 159 metrů převyšuje nejvyšší horu evropské části Nizozemska Vaalserberg nebo o více než 25 metrů legendární horu Říp (na druhé straně je její vrchol o nějakých 170 metrů níže než hladina Ledrenského jezera v naší partnerské oblasti a o 406 metrů níže než vrchol Scenery, nejvyšší hory celého Nizozemského království na ostrově Saba v Karibském moři).

Sraz účastníku a účastnic a následně start výpravy je na Nový rok, tj. 01.01.2012 ve 13 hodin u Sokolovny, přičemž délka trasy činí celkem 5 kilometrů (dva kilometry tam, zpátky pak tři kilometry přes Sudovice). Na vrcholu bude podávána novoroční čočka.

Jelikož v oficiálním oznámení je celá akce označena slovem „výšlap“, lze předpokládat, že bude vedena po trase, kde není zapotřebí žádného speciálního horolezeckého náčiní (takové jsou ostatně téměř všechny možné trasy, snad s výjimkou direttissimy od výzkumáku, a to ještě kdo ví jestli), tudíž brát s sebou mačky, cepíny, horolezecká lana apod. by znamenalo vcelku zbytečnou zátěž.

Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.