Na Mikuli se jedlo, pilo i zpívalo

Jak již bylo uvedeno, 1. ledna 2012 se uskutečnil novoroční výstup na Mikuli (pro neznalé: Chvojnou), který uspořádal knínský Sokol.

Již přes deset minut před startem výpravy se před knínskou sokolovnou shromažďovaly hloučky lidí chtivých dosažení vrcholu Mikulina a tak to pokračovalo až do startu. Řady zájemců o polechtání temene naší posvátné hory tak vyrážely v počtu nějakých padesáti lidí. Později – hlavně u novoknínského hřbitova – se připojilo ještě několik dalších, kterým se nechtělo jít do základního tábora před sokolovnou. Zde následovala relativně nejnáročnější část výstupu a pak již o něco mírnější stoupání na vrchol hory. Počasí přálo: bylo poměrně teplo, jen tu a tam spadlo několik kapek, a tak není divu, že během cesty nikoho nezasypala lavina, nikdo se nezřítil ze srázu ani nikdo neumrzl v závějích, které se ostatně jaksi ani nevyskytovaly. I když blátivá cesta místy poněkud klouzala, cepínů ani dalšího podobného nářadí nebylo ani v nejmenším zapotřebí (a nejspíš by ho nebylo zapotřebí ani při  putování direttissimou od výzkumáku). Rovněž Horská služba nezasahovala, takže ani tentokrát jsme neměli příležitost dovědět se, zda patříme do rajónu té krkonošské či spíše té šumavské (neb naše město není tak bohaté, aby si mohlo pořídit svou vlastní). Všichni tedy vystoupili na vrchol hory živí a bez zranění způsobených pohybem v horách.

Na vrcholu se pak podávala čočka s uzeninou, byly připraveny i nápoje. Každý účastník a každá účastnice měli obdržet jednu skleničku s emblémem výpravy, avšak účast předčila veškerá očekávání pořadatelů. Na všechny se tedy nedostalo, ale protože někteří se spokojili třeba jen s jednou skleničkou do rodiny, asi se jich moc nebude muset přidělávat. Pak následovalo hromadné fotografování a poté několik písniček v podání nejužšího jádra skupiny FLOK S.K.H., tj. bratří Michaela a Tomáše Havlíčkových. Část účastníků a účastnic mezitím začala opouštět vrchol hory na vlastní triko. Či na vlastní svetr – počasí bylo sice na začátek ledna relativně teplé, ale na chůzi jen v triku to přece jen nebylo.Zbytek výpravy, který vydržel na vrcholu až do konce, se pak vydal na sestup sudovickou cestou, ale posléze i on se postupně rozpadl na menší skupinky. Nicméně zřejmě i to se obešlo bez mimořádných událostí a všichni se vrátili domů živí.

P.S. Podle údajů Sokola uveřejněných v Novoknínském zpravodaji se akce zúčastnilo 108 lidí.

Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s