Na veletrhu Regiontour

V minulém týdnu (tuším od 11. do 15. ledna 2012) se v Brně uskutečnil každoroční veletrh Regiontour, věnovaný cestovnímu ruchu. Naše město se jej zúčastnilo v rámci Místní akční skupiny Brdy – Vltava. Hned vedle byly zastoupeny i další regiony Středočeského kraje. Byla představena mj. nová publikace o památkách kolem středního toku Vltavy a k mání byly i další propagační předměty.

Je dobře, že si MAS Brdy – Vltava zajišťovala svou prezentaci sama a nenechala to na nějaký větší regionální celek. Například na prezentaci regionů Ústeckého kraje mě docela zarazilo, že tam byly jakožto „historické město“ Dolního Poohří prezentovány Podbořany (i když mj. jejich náměstí  bylo značně narušeno panelovou zástavbou), zatímco nedaleký, sice výrazně menší, avšak památkově mnohem hodnotnější, Mašťov byl pominut (stejně jako nedaleké Radonice, jež sice kvalit Mašťova nedosahují, avšak rovněž mají svůj půvab – ostatně to platí o celém mikroregionu Radonicko).

Výrazné zastoupení měly i falší regiony a firmy. Asi nejvíce zaujala expozice Jindřichohradeckých místních drah (provozovatelů úzkokolejek z Obrataně do Jindřichova Hradce a odtud pak do Nové Bystřice), které měly v pavilónu dokonce parní lokomotivu v životní velikosti.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s