Stav dotací na kanalizaci ke dni 25.01.2012

Jak již bylo uvedeno v reportáži ze zasedání Zastupitelstva města Nový Knín ze dne 10. ledna 2012, byly během prosince dodány podklady dodatečně vyžádané Státním fondem životního prostředí, totiž dodatek ke smlouvě o provozování kanalizace mezi městem a Vodohospodářskou společností Dobříš. Nevím, zda jde o byrokracii původu bruselského či vládního (nebo od obojího kus), ale, jak již bylo uvedeno, původní smlouva byla třístránkovým dokumentem, fungovala, pokud vím,  ke spokojenosti obou stran, zatímco nový dodatek, vypracovaný odbornou právní kanceláří podle „mustru“ SFŽP za odměnu pohybující se v desetitisících korun, čítá asi sto padesát stran (tedy zhruba padesátinásobek rozsahu smlouvy původní), kde první dvě strany obsahují jen vysvětlivky pojmů použitých ve smlouvě.

Rovněž již bylo uvedeno, že SFŽP se měl stran kvalit toho dodatku vyjádřit ve středu 18. ledna 2012. Ke dni 24. ledna 2012 mi nebyl znám výsledek. Ostatně toho dne v 19.50 hodin tento výsledek nebyl znám ani webu Operačního programu životního prostředí. Ba dokonce mu „nebylo známo“, že by město nějaké podklady dodalo. Aspoň tak bylo lze vyčíst z adresy věnované projektu splaškové kanalizace:

http://www.opzp.cz/sekce/526/0/800790/splaskova-kanalizace-novy-knin—ii-etapa/

Snímek uvedené stránky přikládám:

Web_Operačního programu životního prostředí 2012-01-24 v 19.53 hodin

Vznesl jsem tedy dotaz na radnici, dnes, 25. ledna 2012, mi odpověděl starosta města Tomáš Havlíček. Vyjádření SFŽP podle něj přišlo až 20. ledna s tím, že poslední připomínky je potřeba projednat osobně. Právě dnes proběhlo jednání na SFŽP, kde vedle starosty byli přítomni  specialisté fondu a právníci z kanceláře, která dodatek zpracovávala. Průběh jednání byl údajně srozumitelný nejspíš jen právníkům specializujícím se na danou oblast, protože ani starosta města, který se v minulosti zabýval mj. právě provozováním vodovodní sítě (v Mokrovratech), neměl příliš jasno, o čem je řeč. Každopádně vyýsledek pochopil tak, že kancelář má dokument ještě urychleně upravit, SFŽP rovněž urychleně (doufejme, že obojí „urychleně“ znamená řádově maximálně jednotky dní) dát kladné stanovisko a pak se snad ani závěrečný podpis ministra už příliš nezdrží.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kanalizace, Komunální politika se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.