Odkazy na předpovědi počasí pro Prahu

Protože v současnosti vládne takové počasí, že jeho předpovědi lidi zajímají více než jindy a  protože předpovědi počasí v českém tisku a na českých internetových stránkách (například na webu http://www.pocasi.cz) se v poslední době chovají snad ještě chaotičtěji než počasí samo, dovoluji si odkázat na předpovědi, jež se až tak divoce nemění.

Jelikož Nový Knín není až tak velké město, aby na něj pamatovaly mezinárodní meteorologické weby, uvedu zde odkazy na předpovědi pro Prahu. Je dobré vzít v úvahu o něco vyšší nadmořskou výšku a zejména pro ranní teploty za jasné oblohy i užší údolí.

První je americký server Intellicast. Jeho předpovědi údajně využívají i letecké společnosti. Adresa jeho předpovědi pro Prahu je http://www.intellicast.com/Local/Weather.aspx?unit=C&location=EZXX0012.Netřeba dodávat, že web je v angličtině. Navíc se na něm lze přepínat mezi Fahrenheitovou a Celsiovou stupnicí. Já zde pochopitelně uvádím odkaz na ti druhou variantu. Kdo chce ovšem mít aspoň na monitoru počítače pocit většího tepla, přepne si na stupnici Fahrenheitovu – neb Celsiova nula odpovídá 32° Fahrenheitovým.

A za druhým webem se vypravme na širou Rus. Internetovou stránku Moskevského meteorologického úřadu s předpovědí pro Prahu lze najít na adrese http://www.hmn.ru:8101/index.php?index=52&value=11518. Tento web je pochopitelně v ruštině. Vedle očekávané teploty vzduchu udává i tzv. efektivní teplotu, veličinu vycházející z teploty vzduchu, jeho vlhkosti a rychlisti větru, která vyjadřuje „tepelný komfort“. Inu při mínus dvaceti za bezvětří a sucha se asi budeme cítit lépe než při plus jednom stupni za vichřice spojené se sněžením.

V poslední době se mi zdá, že druhý z webů se trefuje lépe – holt ti Rusi asi nejlépe vědí, co nám to sem momentálně z té Sibiře posílají… 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Praktické informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s