Zastupitelstvo v expresním tempu

Zasedání zastupitelstva se tentokrát neslo v expresním tempu. Téměř vše bylo víceméně předjednáno na pondělním pracovním posezení, takže tentokrát nedošlo k žádným výraznějším zdržením. Inu na ČT4 byl nějaký ten fotbal – například hrála plzeňská Viktorka.

 1. Zasedání zastupitelstva města Nový Knín bylo zahájeno ve čtvrtek 16. února 2012 cca v 19.07 hodin. Starosta upozornil, že příští zastupitelstvo se bude konat v podkroví radnice (když chodí tak málo lidí, vejdeme se tam). Kromě toho je potřeba počítat s mimořádným zastupitelstvem kvůli smlouvě o kanalizaci (vizme níže).
 2. Ověřovateli zápisu byli zvoleni Josef Mácha a Jan Hejna. Hlasování (pro / proti /zdrželi se): 9/0/0
 3. Schválení programu – starosta navrhuje zařadit dva body:
  • záměr prodeje části bývalého náhonu k bývalému Oulehlovu mlýnu (při Paškově a Staroknínské ulici)
  • žádost majitele domu 160 o zohlednění ceny prodávaných pozemků na základě jejich charakteru (skála)
  • Rozšířený program schválen 9/0/0
 4. Informace o investičních akcích.
  • Kanalizace: v pátek poslala právní kancelář doladěný návrh smlouvy s vodohospodáři, SFŽP to urychleně zkontroluje a (doufejme opravdu) předloží k podpisu. Firma Promont už čeká na pokyn, aby se mohla pustit do pokračování prací.
  • Protipovodňová opatření (skládající se hlavně z bezdrátového městského rozhlasu, povodňových hlásičů a digitálního protipovodňového plánu): firma na to „naběhne“ (podle počasí) nejspíš někdy v dubnu. Celková hodnota díla činí cca 3 000 000 Kč, z toho finanční spoluúčast města činí 7,5%.
  • Vovovodní přivaděč Záborná Lhota – Nový Knín: bylo nutno znovu opatřit některá vyjádření, jejichž platnost během překonávání některých daklších překážek propadla, k dalšímu jednání bylo nutno předložit definitivní smlouvu s Chotilskem o dodávkách pitné vody, ta byla nedávno schválena a bude předložena ke stavebnímu řízení.
  • Zamýšlené první rozpočtové opatření, se kterým se v lednu počítalo, že bude odhlasováno dnes, je odloženo na příští řádné zastupitelstvo, tj. na duben. Není důvod to uspěchat (ať se do toho rovnou zahrnou i případné důsledky toho mimořádného zasedání kvůli té kanalizaci).
  • Zastupitelstvo tuto zprávu bere na vědomí: 9/0/0
 5. Schválení převzetí stavby polních cest.
  • Na katastrálním území Starý Knín byly v rámci komplexních pozemkových úprav na městu patřících pozemcích za peníze €U vybudovány (firmoz STRABAG) dvě polní cesty (označené jako MC5 a MC18) o celkové hodnotě 5 527 363,42 Kč. Město bylo vyzváno k jejich převzetí. Zastupitelstvo schvaluje: 9/0/0
 6. Majetkové záležitosti:
  • Záměr prodeje části pozemku p.č. 557/1 v k.ú. Kozí Hory. Zastupitelstvo se po diskusi rozhodlo, že projednávání záměru bude odloženo na příští zasedání, po zhodnocení situace přímo na místě: 9/0/0
  • Záměr prodeje pozemku p.č. 1177 v k.ú. Starý Knín. Jedná se o pozemek v sousedství Jalovčin o rozloze 1148 m2, zájemce tvrdí, že by jej rád využíval k parkování, neb možností není mnoho. Jedná se však o parcelu, která se nachází v sousedství zastavěné plochy a vbrzku by se mohla stát pozemkem stavebním, takže prodávat jej nyní v podstatě za cenu zemědělské půdy se nejeví jako příliš rozumné. Z toho vyplynul návrh záměr prodeje neschválit a se zájemcem jednat o pronájmu. Zastupitelstvo tedy záměr NESCHVALUJE: 9/0/0.
  • Koupě a prodej částí p.č. 182/1 a 182/36 v k.ú. Starý Knín. Jedná se celkem o 19 m2 (město prodává 20m2, vykupuje 1m2), odhad zněl na 1700 Kč. Navržen vzájemný prodej za uvedenou odhadní cenu: 8/0/1
  • Prodej části p.č. 719/5 v k.ú. Starý Knín. Jde o prodej celkem 42 m2 majiteli přilehlých nemovitostí. Odhad zněl na 6870 Kč, za tuto cenu schválen: 9/0/0
  • Nově zařazený bod: záměr prodeje části bývalého náhonu u mostu přes Kocábu. Město zde hodlá prodat pozemky 982/15 (73 m2) a 196/2a,3 (51 m2) a koupit 196/11 (8m2 – část chodníku, jež je v soukromém vlastnictví) Schváleno 9/0/0
  • Revokace usnesení 9/18/2011 (prodeje pozemků majiteli přilehlého domu 160) – majitel upozornil na to, že charakter pozemků neodpovídá schválené ceně. Po obhlídce místa bylo shledáno, že cena byla opravdu předražená. Proto bylo původní usnesení z 24. listopadu 2011 zrušeno (9/0/0)…
  • …a nahrazeno usnesením novým, v němž se pozemek 203/2 o rozloze 77 m2 (skála) prodává za cenu 40 Kč/m2 a pozemek 204/4 o rozloze 123 m2 za 140 Kč/m2. Schváleno 8/0/1.
 7. Diskuse.
  • Dotaz na studii ke kapli na novoknínském hřbitově: existuje (existovala už v lednu, ba v loňském prosinci – musela být přiložena k žádosti o krajskou dotaci), jen dosud není na radnici v digitální podobě
 8. Závěr. Zasedání zastupitelstva bylo ukončeno krátce po 20. hodině.

Aktualizace:

Na vývěsce na náměstí se objevilo zakreslení schváleného záměru prodeje části výše uvedeného bývalého náhonu. Ofotil jsem to (omlouvám se za technickou „kvalitu“, je to foceno skrz sklo), doplnil o popisky pro lepší orientaci a přidávám to sem. Pozemky, které město hodlá prodat, jsou vybarveny žlutě, krátký úsek chodníku, který by město mělo odkoupit, naopak fialově.

Záměr prodeje části bývalého náhonu na k.ú. Starý Knín

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Zastupitelstvo v expresním tempu

 1. Pingback: Termíny zasedání městského zastupitelstva v roce 2012 | Nový Knín

 2. Anonymní napsal:

  Táááákže dvě změny. A k tomu ještě postupný krok s pozemkem v Jalovčinách. Kdo bude mít asi pak přednost při koupi – asi nájemce !!!?

  • Miloš Hlávka napsal:

   Inu, milý pane Anonymní, tááákže dvě změny.
   Nejdřív k tomu na první pohled nejspornějšímu – ke změně ceny prodávaných pozemků. Jděte se mrknout k domu č.p. 160 v ulici Na Smíchově a podívejte se, jaký charakter ty pozemky, o něž se jedná (skalnatý svah a svažitá zahrádka nad ním), mají – a za jakou cenu byste byl ochoten je odkoupit vy.
   Druhá změna – dodatečně zařazený záměr ohledně části bývalého náhonu. Podle mě nic proti ničemu – městu ten pozemek k ničemu dobrý není a nevím, komu jinému než sousedům, kteří ho beztak mají připlocený, by mohl být k něčemu dobrý. Navíc „na oplátku“ město odkoupí kousíček chodníku, který mu momentálně nepatří. Nicméně jelikož je to zatím na úrovni záměru, lze se k nim na radnici vyjádřit (jen nevím, kolik to bude vážit, bude-li to vyjádření podáno anonymně) ještě před samotným prodejem.
   Nu a ten pozemek v Jalovčinách? Tam opravdu nelze do budoucna vyloučit, že by ten pozemek mohl být na prodej. Domnívám se však, že v té době už by byl překvalifikován na pozemek stavební – a to by se jeho cena pohybovala na poněkud jiné úrovni (i v případě, že by po něm přednostně sáhl pan nájemce), než kdyby měl být prodán teď.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s