Velikonoce 2012 v kostelech v okolí

Stejne jako loni začněme Církví římskokatolickou, která má faru a kostely přímo ve městě (a zároveň zde má největší počet z věřících hlásících se k některé z církví či náboženských společností):

Na Zelený čtvrtek se bohoslužby konají v 18 hodin v kostele sv Františka ve Starém Kníně.

Na Velký pátek se bude konat nejprve pobožnost křížové cesty od 15 hodin, samotné obřady pak začnou v 15.30 hodin. Konají se opět ve Starém Kníně v kostele sv. Františka. Již od 12 hodin bude tento kostel otevřen k modlitbě.

Na Bílou sobotu proběhnou obřady až ve 20.00 hodin, tamtéž. Již od 09.00 do 16.00 bude tento kostel otevřen s možností adorace Božího hrobu.

Na Boží hod velikonoční se mše konají podle obvyklého pořádku, tj. 08.30 v Boroticích, v 10.30 ve Starém Kníně a v 15.00 hodin v Živohošti.

A konečně na Velikonoční pondělí budou bohoslužby od 08.30 v Boroticích a od 10.30 v Novém Kníně v kostele svatého Mikuláše.

Stoupenci (a stoupenkyně) Českobratrské církve evangelické mají nejbližší kostely buď na Dobříši nebo ve Hvozdnici (tam není speciální kostelní budova, bohoslužby se konají v sále v přízemí fary). Bohoslužby s vysluhováním večeře Páně ve Hvozdnici začínají na Velký pátek pravděpodobně v 17.00 hodin (na webu to zatím není, ale loni to tak bylo), na Dobříši v 19.00 hodin (zde už to je potvrzeno). Na Boží hod velikonoční se bohoslužby (rovněž s večeří Páně) konají jako obvykle, tj. ve Hvozdnici v 09.30 hodin a na Dobříši od 10.00 hodin.

Církev československá husitská má nejbližší farnost v Hostomicích pod Brdy, avšak pořad bohoslužeb na webu nemá (pokud vím, nedělní bohoslužby tam začínaly v 10 hodin, lze předpokládat, že by tomu tak mohlo být i na Boží hod. Více by měl vědět tamní duchovní Bc. Ivan Bařinka: mobil: 774 518 663; e-mail: ivanbaro@centrum.cz – citováno podle http://ccsh.cz/no.php?obec=66) .

V Příbrami na Březových Horách (Sbor Jakoubka ze Stříbra) na webu letošní program chybí (web http://www.noccsh-pribram.estranky.cz nebyl od loňska aktualizován), lze doufat, že bude podobný jako loňský (opsal jsem z loňska – změnil jsem jen data):

01.04.  Květná neděle              bohoslužba                                         9.00
01.04.  Květná neděle              Koncert – Pašije                                17.00
05.04.  Zelený čtvrtek               biblická večeře na Farním úřadě 16.00
06.04.  Velký pátek                   Pašije                                                 17.00
08.04.  Hod Boží Velikonoční bohoslužba s Večeří Páně                 9.00
09.04.  Pondělí Velikonoční bohoslužba s Večeří Páně a křtem     9.00
09.04.  Pondělí Velikonoční koncert pěveckého sboru                   17.00

Program je z výše uvedených důvodů NAPROSTO BEZ ZÁRUKY.

Svědkové Jehovovi svou velikonoční Památnou slavnost slaví v dobříšské Sále Království v den velikonočního úplňku, což letos připadá na Zelený čtvrtek 05. dubna. Začátek byl stanoven na 19.30 hodin.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Náboženství, Oznámení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s