Že by konečně…?

Z formulace otázky v nadpisu možná aspoň někteří čtenáři vytuší, oč se jedná. Ano, jde o momentálně největší bolest našeho města, totiž o váznoucí dotaci na II. etapu výstavby kanalizace. Po dlouhém, úmorném a takřka beznadějně vypadajícím čekání by se snad „ledy mohly pohnout“.

Prvním náznakem naděje byl článek v deníku Právo z pondělí 26. března, přesněji z jeho středočeské regionální rubriky. Psalo se tam o tom, že Slaný, Kladno, Nové Strašecí a Odolena Voda nezískaly dotace na modernizace čističek odpadních vod. Slaný by měl mít šanci získat dotaci na žádost v příští výzvě, zatímco zbylá města nevyhovují podmínkám EU, neboť „jejich“ čističky nepatří jim, ale vodohospodářským společnostem. (zdroj: Právo 26. března 2012, středočeské vydání, strana 15, článek Čtyři středočeská města nezískala dotace EU na čističky) Pokud se rozhodovalo takto skupinově a Knín mezi „postiženými“ městy nebyl, znamenalo to určitou naději – nicméně nechtěl jsem chválit dne před večerem a se zveřejněním na tomto blogu jsem nespěchal.

Tuto naději dále o něco posílil starostův článek v březnovém Novoknínském zpravodaji, který můj dojem potvrdil – upravená smlouva už je v pořádku a čeká prý se už jen na podpis pana ministra.

Ani teď radši příliš nechválím dne před večerem, ale doufat snad už můžeme jak my, Kníňáci, Kníňačky a Kníňata, tak i firma Promont, která na podzim odvedla spoustu práce, aniž za ni viděla třeba jen jedinou korunu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kanalizace, Komunální politika se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.