Program oslav 130 let SDH Nový Knín

Oslavy 130 let novoknínských hasičů se uskuteční dne 30. června 2012 od 10 do 23 hodin (možná ještě déle), převážně na louce u sídliště (u novoknínské hasičárny). (Upřesnění – 2012-06-28 – jižně od bytovek; už se staví pódium.)

Dopolední část oslav bude věnována, dá-li se to tak nazvat, oficialitám. Začíná se v 10 hodin v Mincovně, kde bude zahájena výstava, předány pamětní stuhy a pořízena hromadná fotografie. Hodinu poté vyrazí od mincovny slavnostní průvod k hasičárně, kde budou položeny věnce u Kolumbusova pomníku. Zde bude přednesen projev a držena minuta ticha. Na 11.30 hodin je naplánován přesun na cvičiště – prakticky vedle hasičárny – kde budou zasloužilým členům předána ocenění.

Po přestávce na oběd, která je plánována mezi 12.00 a 13.00 hod., začne odpolední část oslav soutěžemi a ukázkami požární techniky:

 • 13.00 – soutěž v požárním útoku s PPS 8
 • 14.40 – ukázka hasičského umění dětí ze SDH Nová Ves pod Pleší
 • 14.50 – předvedení koňské stříkačky (tedy koňmi tažené ruční stříkačky) ze Senešnice
 • 15.20 – ukázky zásahů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a Záchranné služby: zásah u dopravní nehody, vysokozdvižná plošina, lezecká skupina, další moderní technika; poté ukázka zásahu SDH Nový Knín
 • 16.10 – ukázka strojů Bobcat (když jsem tyhle potvůrky viděl poprvé – o prázdninách v roce 1981 na studentské brigádě na stavbě sídliště v Modřanech, nemohl jsem tušit, že jednou se budou vyrábět i na nedaleké Dobříši)
 • 17.00 – vystoupení skupiny Flok SKH (místním netřeba představovat)
 • 18.00 – soutěž v požární útoku s PPS 12
 • 19.30 – vyhlášení výsledků soutěží, předání poděkování za výbornou spolupráci se SDH Nový Knín
 • 21.00 – koncert skupiny KARÁT – Kabát Revival
 • 22.15 – hasičská fontána s ohňostrojem Fandy Snopka
 • – poté nevázaná zábava s Karátem do nočních hodin

Změna (a doplnění) programu vyhrazena

Informace převzaty z městského webu

P.S.

Oslavy 125 let knínských hasičů se konaly na den přesně o pět let dříve, tj. 30. června 2007. Vedle ocenění zasloužilých členů a členek tehdy byl představen nový hašičský prapor. Historická Eréna (Praga RN) tehdy musela být na místo oslav přivezena, protože během zásahu při povodni v roce 2002 ve Štěchovicích jí praskl motor a jiný se pro ni do té doby nepodařilo sehnat. Od té doby se tento dluh vůči tomuto vozu podařilo splatit a již loni byla opět provozuschopná. A letos, během důkladné generálky, se – paradoxně takřka deset let poté, co skončila tak nešťastně (či hrdinsky, chcete-li) skončila její aktivní služba – dočkala přetření těmi „správnými hasičskými“ barvami. Takže máme se na co těšit.

Níže je několik snímků z před 5 let jako „ochutnávka“:

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.