Letní kino zahajuje sezónu

V pátek 29. června v 21.30 hodin zahajuje svou promítací sezónu novoknínské (či vlastně – vezmeme-li v úvahu katastrální území, staroknínské) letní kino, a to filmem Šmoulové. Vstupné na tento film činí 40 Kč, což je jednoznačně nejnižší vlezné v sezóně, navíc každé dítě dostane malou pozornost.

Těm, komu je jasné, že na Šmouly by – stejně jako já – nešli, ani kdyby to bylo zadarmo (ba ani kdyby správa kina dávala každému návštěvníku po stovce „bolestného“), je zde nutno sdělit, že na programu jsou i filmy jiného kalibru. Co do výše vstupného je zmíněným Šmoulům nejblíž film Ať žijí duchové, který bude rovněž za 40 Kč, jen zde bude chybět ta malá pozornost pro děti. Film je to postarší (1977), ale na kvalitě (snad s výjimkou technické kvality kopie –  ten, kdo přijde, uvidí, jaký kousek filmovéo pásu bude založen do promítačky) mu to neubírá. Ten bude promítnut v sobotu 11. srpna od 21 hodin.

Další filmy mají vlezné výrazně vyšší – podle titulu buď 70 nebo 80 Kč. Osobně bych (vyjde-li mi to časově) viděl jako zajímavý tip viděl film Diktátor se Saschou Baronem Cohenem v hlavní roli (kdo viděl Borata, tuší, o jaký provokativní typ humoru by se mohlo jednat; promítat se bude 20. července od 21 hodin) a hlavně pak Čtyři slunce režírovaná Bohdanem Slámou (aspoň pokud mohu jejich kvalitu předpovědět na základě zhlédnutí Venkovského učitele; na programu je 28. července od 21 hodin). Někdo může mít samozřejmě jiný vkus – ale snad si tam své také najde.

Podrobný program lze najít na webové stránce letňáku www.kinoknin.cz, která je aspoň na první pohled dobře zpracovaná, v programu vedou z jednotlivých titulů (ikonka v pravém dolním rohu obdélníčku s titulem filmu) odkazy na anotace na webu Československé filmové databáze (len neviem, prečo, napriek tomu, že inak je celý web po česky, je slovo „Česko-Slovenská“ písané takto po slovensky so spojovníkom), tj. www.csfd.cz.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Oznámení se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.