Miloš Rejchrt na Dobříši

V neděli 29. července 2012 bude dobříšského evangelického faráře Sama Hejzlara zastupovat mnohem známější kolega emeritní farář Miloš Rejchrt, disident a v letech 1980-81 mluvčí Charty 77.  Narodil se 19. října 1946 v Ostravě, v roce 1970 ukončil studia Evangelické teologické fakulty, poté působil jako vikář v České Lípě, ale již v roce 1970 byl zbaven státního souhlasu. Poté se živil až do převratu jako topič. Po roce 1989 vystřídal několik farářských míst, naposledy byl (do odchodu do důchodu) druhým farářem ve známém pražském kostele U Jákobova žebříku.

Napsal řadu písní, z nichž řada jich je otištěna ve Svítáku, tj ve zpěvníku Svítá, používaném v Českobratrské církvi evangelické. Asi nejznámější z jeho tvorby je překlad písně Dezertér od francouzského zpěváka Borise Viana, který u nás zpopularizoval Jarek Nohavica (oproti Rejchrtově verzi, uveřejněné ve Svítáku, tam byly drobné odchylky, což bylo dáno tím, že v době normalizace se podobné písně šířily převážně ústním podáním, takže ne vždy se podařilo zachovat přesnost).

(Více o Miloši Rejchrtovi lze najít zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Rejchrt)

Bohoslužby v dobříšském evangelickém kostele začínají jako vždy v neděli v deset hodin dopoledne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Náboženství, Oznámení se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s