Začal program mistrovství republiky v rýžování zlata

V pátek 17. srpna 2012 začal za městem na louce v údolí Voznického potoka program Mistrovství republiky (ČR + SR) v rýžování zlata. Do večerních hodin probíhala registrace závodníků a závodnic, to vše za doprovodu country kapely, v níž si zahrál i novoknínský starosta. Nutno dodat, že ještě před vypuknutím programu byla ve vestibulu školy na náměstí Jiřího z Poděbrad za účasti ledrenských hostů zahájena výstava Boemia mia, zachycující na fotografiích osudy ledrenských běženců během I. světové války. Plakát zvoucí na tuto výstavu se objevil i na zlatokopecké nástěnce. O noční osvětlení areálu s claimy, kde se soutěže budou konat, se – stejně jako před pěti lety – postarali novoknínští hasiči.

Tatímco nejvzdálenější účastníci soutěží jsou z Brazílie, již před zahájením soutěží nejvíce zaujala italská výprava. Zasloužili se o to přesněji její ledrenští členové, kteří se pod umělým osvětlením místních hasičů pustili do přípravy bramborové polenty (s přídavkem kukuřičné mouky, nějakých škvarků či čeho a sýra), kterou pak nabízeli okolním zájemcům.

Soutěže se rozběhnou v sobotu, na neděli je plánováno finále a vyhlášení výsledků.

Obrázky ponehávám bez dalších komentářů, aspoň zatím.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s