Mistrovství vrcholí

Mistrovství republiky v rýžování zlata vrcholí finálovými koly jednotlivých soutěží. V době mé návštěvy probíhalo finále „Žluté horečky“ („Yellow Fever“) a po něm opakované kolo soutěže tříčlenných družstev.Zejména na začátku soutěže bylo kolem claimů dost husto. Zde nutno dodat, že podle soutěžních pravidel se musí soutěžící v claimu vystřídat postupně, nemohou tedy rýžovat současně (přestože každý z nich obdrží po kýbli neboli vědru s pískem obsahujícím soutěžní zlatinky), soutěž pro tým končí v okamžiku, kdy dorýžuje poslední z jeho členů, zašpuntuje ampuli s narýžovanými zlatinkami a stiskne tlačítko pro časomíru.

V době mého pobatu došlo i k jednomu kolapsu (asi v důsledku přehřátí), zasahovala sanitka. Jak však řekl jeden z pořadatelů do mikrofonu: „Nebuďte hyeny a nefoťte to – ne že se to dnes večer objeví na YouTubu!“ – tedy podobnou fotkou zde neposloužím. Pořadatelé rovněž několikrát upozorňovali na potřebu doplňovat tekutiny  pokud možno dávat přednost vodě (bez cukru či s jeho nízkým obsahem) před alkoholem.

Vyhlašování výsledků má začít v 15 hodin, poté zřejmě bude zveřejněno i na výsledkové listině na webu mistrovství, tj. na adrese http://mr2012.lin.cz/CZ/. Zatím (v době psaní tohoto příspěvku) jsou prázdné i průběžné výsledky jednotlivých dní (tj. obsah adres http://mr2012.lin.cz/CZ/Ryzov/result_date.php?date=2012-08-18 a http://mr2012.lin.cz/CZ/Ryzov/result_date.php?date=2012-08-19.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Tělovýchova a sport se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s