Don Quijote v sokolovně

V neděli 23. září proběhlo v novoknínské sokolovně představení inscenace Don Quijote de la mANCHA brněnského souboru KLAUNIKY napsané velmi volně na podobně pojmenovaného románu Miguela de Cervantese Saavedry, a to za vrchního dozoru známého moravského herce a mima Bolka Polívky. Soubor skládající se ze tří herců předvedl klaumniádu, či – použijeme-li název souboru – KLAUNIKYádu, do níž zapojil i většinu publika a pořadatelů. Což v tomto případě pro ten soubor nebylo nic složitého, neb návštěva byla tristní – diváci by se dali spočítat na prstech, aspoň uvážíme-li, že člověk má prsty zpravidla nejen na rukou. Představa, jak se asi musí cítit herci, kteří hrají před v podstatě prázdným hledištěm, mi požitek z inscenace docela výrazně kazila. Škoda. Uznávám, že humor ve stylu Bolka Polívky (ač zde přítomen nebyl, jeho podíl na představení byl znát) nemusí vyhovovat každému, ale jsem toho názoru, že takových lidí bude určitě víc, než kolik jich v neděli do sokolovny nakonec přišlo.

P.S.

Například v Úsově byla návštěvnost podstatně vyšší – http://www.usov.cz/divadlo-klauniky-brno-na-nadvori-zamku-1-8-2008/g-1780/prehravac=1&p1=10390#vfoto

A zdá se, že vyšší návštěvnost byla třeba i v Dolním Žandově na Chebsku, který co do počtu obyvatel odpovídá dvěma třetinám Nového Knína – http://www.dolnizandov.cz/fotogalerie-1/rok-2012/divadlo-klaunika-brno-don-quijote-de-la-ancha/.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s