Několik obrázků z vánoční výstavy

V novoknínské Mincovně probíhá již od soboty 1. prosince 2012 již tradiční vánoční prodejní výstava.

Letos poutá pravděpodobně největší pozornost rozsáhlý perníkový betlém (od pana Holobrady z Libčic) se spoustou figurek (Marii s Josefem a Ježíškem najdete téměř uprostřed plochy), jehož kulisy se nápadně podobají novoknínskému náměstí Jiřího z Poděbrad. Odchylky jsou – přihlédneme-li k tomu, že perník opravdu není nejvhodnější modelářský materiál – nepatrné, prostě přesněji to upéci asi opravdu nejde (kdo si myslí opak, ať to zkusí a případně se pokusí prosadit své dílo napřesrok).

Vedle zmíněného betléma najdeme v přízemí Mincovny rovněž spoustu dekorací (včetně adventních věnců a ozdob na vánoční stromek).Některé z nich vyrobili malí hasiči z Libčic, za což jim rovněž náleží uznání.

Nesmíme zapomenout ani na soutěžní chaloupky pro permoníky. Svá dílka mohli malí tvůrci, jakož i malé tvůrkyně, přihlásit do minulého pátku, hlasovat bylo možno do dnešních 15-30 hodin. Výsledky hlasování by měly být vyhlášeny po slavnostním rozsvícení vánočního stromu na náměstí (to se koná prakticky za pár chvil, od 18 hodin).

Ceny pro vítěze věnovali četní sponzoři: města Dobříš a Nový Knín, Zámek Mníšek, Hornické muzeum Příbram, muzeum Nový Knín, tuším zámek Dobříš a Dům pohádky Pičín. A možná ještě někdo.

Pro perníkový betlém lze hlasovat na webu Novy (http://tn.nova.cz/profil/ukaz/holobrada – je nutné se přihlásit, nemáte-li uživatelský účet, zaregistrovat se, v době psaní tohoto článku měl betlém 10 hlasů; samozřejmě lze – v případě jiného vkusu – hlasovat pro něco jiného 🙂 )

Výstava trvá do zítřka, tj. do soboty 8. prosince do 16 hodin.

Vánoční výstava v Novém Kníně

Vánoční výstava v Novém Kníně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Reportáže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.