Rozsvěcení vánočního stromu v mrazivém počasí

Stejně jako v předchozích letech se i letos uskutečnilo rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad. TLetos byli rychlejší ve Starém Kníně a svůj stromek rozsvítili již minulý týden (žel jsem byl mimo město), dnes jsme se tedy dočkali v Kníně Novém.

Zpočátku se zdálo, že hospodářská krize a chladné počasí se odrazí v návštěvnosti, nakonec to ale nebylo tak zlé; stánků s různým pouťovým zbožím a občerstvením bylo dokonce více než v předchozích letech.

Jako obvykle zahájil akci starosta města Tomáš Havlíček, který všechny přivítal a představil program. Jeho prvním bodem bylo vystoupení žáků novoknínské školy. Přednesli několik básní, zahráli a zazpívali. Pokud si dobře vzpomínám, řekl bych, že proti předchozím letům se hra na flétny zlepšila. Ještě by to chtělo trochu zlepšit ten zpěv (aspoň pokud jde o závěrečnou koledu Byla cesta byla ušlapaná). Dále měl vystoupení starostův bratr Michael Havlíček, který za doprovodu kytary (všechna čest v tom mrazu) zazpíval asi tři písně (dvě ze zpěvníku Hosana, třetí z repertoáru Spirituál kvintetu).

Před samotným rozsvícením přednesli svá přání starosta Tomáš Havlíček a staroknínský farář páter Josef Andrejčák. Po požehnání se pak strom rozsvítil a celá akce byla završena – rovněž již tradičním – ohňostrojem pana Františka Snopka.

Ti, komu tento hodinový program nestačil,  ještě mohli zajít do sokolovny na představení Inspektor Choseau zasahuje v Novém Kníně (od 20 hodin).

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.