Rozloučení před rozebraným oltářem

Dne 21. prosince 2012 od 13 hodin se v době vrcholícího adventu a v sevření inverzního počasí uskutečnilo poslední rozloučení s naší spoluobčankou Věrou Němotovou, mimo Nový Knín známou spíše pod pseudonymem Fan Vavřincová. Oznamovala to parte vyvěšená v prodejnách Jednoty a U Mašků, naznačovala to černá vlajka visící v průčelí radnice.

Účast veřejnosti nebyla taková jako při pohřbu pana učitele Fafejty – snad za to mohl předvánoční shon, snad denní doba, kdy je většina lidí ještě v práci, snad nevlídné počasí – ale nakonec byl kostel, jehož hlavní oltář je do značné míry rozebrán, protože prochází restaurátorskými zásahy, zaplněn celkem slušně.

Během obřadu zazněla čtení ze Zjevení svatého Jana a z Janova evangelia, z hudebního doprovodu obřadu byly nejznámějšími skladbami jednak ústřední melodie Larga z Dvořákovy Novosvětské symfonie, jednak Schubertovo Ave Maria a konečně Hospodin je můj pastýř z Dvořákova cyklu Biblické písně (zhudebněná převážná většina žalmu 23). Následoval přesun na novoknínský hřbitov, kde byl obřad dokončen uložením rakve se zesnulou do hrobu v němž už od července 1976 spočívá její manžel Bohuslavmil (opraveno 2013-01-21 – omlouvám se za překlep) Němota.         OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Náboženství, Reportáže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s