Výstup na Mikuli se vydařil

Stejně jako loňský rok byl i ten letošní zahájen výstupem na Mikuli (Chvojnou, 481,3 m.n.m.), která pořádal novoknínský Sokol. Podle odhadů pořadatelů se na vrcholu sešlo kolem 170 lidí. Podávala se novoroční čočka s párkem, byl i čaj (který ale poměrně rychle došel) i něco ostřejšího (např. Božkov Tuzemský – dříve, před vstupem do €U, Rum – bez metanolu), bouchalo šampaňské. Nechybělo ani krátké hudební vystoupení. Nakonec došlo i na skupinové foto zúčastněných, žel až v době, kdy nejméně polovina z nich již vrchol Mikule opustila. Výstupu se zúčastnilo i několik návštěvníků ze spřáteleného Ledra, takže na vrcholku zněla i italština.

I letos počasí přálo, takže ani tentokrát zde nešťastný osud pánů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty nikoho nepotkal. A tak k nejsmutnějším okamžikům výstupu patřil závěr, kdy část z nás šla kolem následků silvestrovského nočního života: střepů před restaurací Mako, vyskleného jízdního řádu na autobusové zastávce u Elka a „zapomenutých“ vystřílených rachejtlí na náměstí Jiřího z Poděbrad u pošty.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže, Sudovice, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s