Dvacet let Farní charity Starý Knín

V sobotu dne 2. března 2013 se uskutečnily oslavy dvaceti let od založení Farní charity Starý Knín, která je hlavní poskytovatelkou sociálních služeb nejen ve městě či na území zde sídlící římskokatolické farnosti, ale i v širokém okolí.

Hlavní součástí oslav byla slavnostní mše, která se uskutečnila ve farním kostele svatého Františka z Assisi ve Starém Kníně od 10.30 hodin. Jak bylo plánováno, celebroval ji kardinál Dominik (civilním jménem Jaroslav) Duka, a to navzdory úkolům, jež má ve Vatikánu v souvislosti s nedávným odstoupením papeže Benedikta XVI.  (Po víkendu opět odlétá do Říma připravovat konkláve.) Na bohoslužby se sjeli kněží ze širokého okolí (zastavil se zde i náš předchozí farář Pavel Vrbenský) a starostové obcí, na jejichž území staroknínská charita působí a rovněž poslanec Marek Benda a poslankyně Helena Langšádlová.

Oslavy dvaceti let charity byly spojeny i s připomenutím výročí úmrtí svaté Anežky České (Přemyslovny), zakladatelky Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou (jde o vůbec jediný mužský řád založený ženou), v jehož správě se staroknínská farnost už od roku 1669 nachází. Obě tyto příležitosti byly během bohoslužeb (včetně kázání) připomenuty.

Po bohoslužbách následoval ještě oběd a posezení v sokolovně.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Náboženství, Reportáže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s