Budování kanalizace vtrhne do Jalovčin

Vedle již rozkopaných místních komunikací pronikne během příštího týdne (pravděpodobně v pondělí 11. či v úterý 12. března 2013) do ulice V Jalovčinách, takže lze očekávat ztížené podmínky (jako ostatně i jinde, kde se kope).

(Převzato z hlášení městského rozhlasu v pátek 8. března 2013.)

Reklamy
Poznámka | Příspěvek byl publikován v rubrice Kanalizace, Oznámení, Starý Knín se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Budování kanalizace vtrhne do Jalovčin

 1. Anonymní napsal:

  Termínem stížené se zřejmě míní kompletní odříznutí domů od světa na 4 týdny???
  4 týdny kdy mrzne bez možnosti dodávek dřeva, přivezení nákupů, vyvezení jímky, bez vývozu zaplacených popelnic. Nemluvě o zamezení přístupu pro vozidla záchraných sborů. Zajímalo by mě jestli by v případě, že by v ulici někdo zemřel, nebo někumu shořel dům město platilo odškodné.

  • Miloš Hlávka napsal:

   Kdo by v případě nějakého neštěstí (požár, náhlé úmrtí) platil odškodné, je otázkou, kterou by musel řešit soud. Nakolik se na škodách projevilo to, že hasiči museli táhnout hadice delší kus cesty či saniťáci museli nést pacienta řekněme o sto metrů delší trasou. A nakolik to případně byla chyba stavební firmy a nakolik chyba města, že si to nedokázalo ohlídat (nebo že nepořídilo hasičům delší hadice, aby je mohli natáhnout neprůjezdnou částí rozkopané ulice až k ohni).

   Pokud jde o dovoz paliva: když jsem ještě bydlel u rodičů, pokud si vzpomínám, objednávali jsme si uhlí vždy tak, aby na podzim už bylo pod střechou a vydrželo až do jara. A muselo se počítat s tím, že v našich zeměpisných šířkách se zima může protáhnout a tou dobou se tam, kde jsme bydleli, s náklaďákem moc dobře zajet nedá. Platilo to zejména za mých školních let, kdy tam cesta nebyla vyasfaltovaná – to se tam Uhelným skladům moc nechtělo ani v létě; není tam kde se otočit, takže jednu cestu se musí pěkný kus couvat. Řádně zaplacenou popelnici brácha, který tam bydlí dodnes, vždy v pondělí večer (pokud je plná) valí nějakých 100 metrů na hlavní silnici, protože až tam k němu popeláři ani dnes nezajíždějí.
   A na běžné nákupy se za mých mladých let nejezdilo, nýbrž chodilo.

  • Miloš Hlávka napsal:

   P.S. S délkou trasy, kterou brácha valí popelnici od baráku na silnici, jsem to trochu přehnal, takže upřesňuji:
   Vzdušnou čarou je to nějakých 57 metrů, po cestě mi to vycházelo zhruba kolem 70-75 metrů.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.