Na Besedné popáté

V sobotu 30. března 2013 proběhl již pátý ročník akce Mrskni sebou na Besednou, výstupu, jehož účelem je podpořit obnovu někdejší Drtinovy rozhledny na tomto vrcholku. Navzdory tomu, že počasí nebylo úplně nejlepší (ale ve srovnání s předchozími týdny ani nejhorší), byla účast poměrně hojná. Nechybělo pivo, opékání vuřtů a ani hudební doprovod. A každý účastník (jakož i každá účastnice) dostal v upomínku plechovou smaltovanou placku s názvem této akce.

Pokud jde o rozhlednu samotnou, projektová dokumentace, jakož i stavební povolení bylo, chybějí „jen“ nějaké ty paníze, aby bylo zač tu rozhlednu postavit. Uvažuje se o sbírce. Doufejme, že časem ta rozhledna (která tu stála v letech 1926 – 1967) opět vyroste. A že pravidelné výstupy na tuto horu natolik zapustí kořeny, že se budou konat i poté, co jejich dosavadní účel – dát najevo podporu myšlence obnovy rozhledny – ztratí (v důsledku vybudování rozhledny) smysl.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.