Čarodějnice v protipožární verzi

Jako každý rok se i letos v našem městě konalo již tradiční pálení čarodějnic (pro ty, kdo dávají přednst oficiálnímu názvosloví z dob minulého režimu: mírový oheň), a to jak v Novém Kníně (v oplocence u dětského hřiště), tak u hasičárny ve Starém Kníně (tam, pravda, ve vydání komornějším – ale možná o to srdečnějším; ona ta staroknínská identita má taky něco do sebe).

Snad za to mohlo počasí, snad ta skutečnost, že vatru stavěli hasiči, pro něž je protipožární bezpečnost tak důležitá (nehledě na to, že v posledním týdnu měli dva ostré výjezdy, z toho jeden přímo na náměstí do areálu Klitechu), ale hranice se ukázala být značně odolnou proti požáru. Pravda, postavička čarodějnice na jejím vrcholku po chvilce váhání vesele zaplápolala, oheň za doprovodu místní kapely chvíli hezky (a chvíli snad až moc hezky) hřál, ale ten, kdo přišel na místo činu na Prvního máje ráno, mohl spatřit hranici takřka v původním tvaru, jen nejslabší trámy nahoře byly zuhelnatělé více do hloubky. Nu což, ušetřilo se a v hasičárně (či kde) možná bude čím topit. Tedy pokud ten matroš bude chtít hořet v kamnech.

1. května se měl ve Starém Kníně konat poněkud recesisticky pojatý prvomájový průvod – žel jsem byl jinde, takže o tom se snad někde zmíní někdo jiný – třeba pan Havel z RegioTV?

Aktualizace (2013-05-31)

Mírně ohořelé dřevo z hranice je stále ještě složeno poblíž místa konání a podle vyjádření v Novoknínském zpravodaji čeká na další podobnou akci. (Snad táborák při nějaké hasičské soutěži? Nechme se překvapit. Doufejme, že počasí bude přát a dříví se řádně spotřebuje.)

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Starý Knín se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s