Pietní akt v rozkopaném městě

Jako každý rok se i letos uskutečnilo pravidelné květnové pokládání věnců k pomníkům a hrobům padlých z II. světové války. Letos byla tato akce provázena dvěma dobrými a jednou špatnou okolností. K těm dobrým lze počítat počasí, které bylo příznivé právě tak akorát pro podobné pietní akty, a dále to, že autobusy, obvykle parkující na náměstí, uvolnily místo. Neopakovalo se tak proplétání se účastníků a účastnic stísněnými průlezy mezi zaparkovanými vozidly, jak jsme to znali z některých předchozích let. Tou horší skutečností byla rozkopanost části města a z toho plynoucí zajížďka při cestě z Kozích Hor do Záborné Lhoty.

Jako obvykle zazněly i dva projevy – jeden z úst novoknínského starosty u pomníku padlých na náměstí Jiřího z Poděbrad a druhý z úst chotilského starosty před pomníkem obětí nacistického řádění v Záborné Lhotě.

A stejně jako obvykle byla akce završena občerstvením účastníků před hasičárnou v Záborné Lhotě.

Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže, Nový Knín, Starý Knín, Kozí Hory, Záborná Lhota se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s