Spojení s Prahou se začíná blížit normálu

Podle webu ROPIDu by měl první autobus linky 361 odjet od Smíchovského nádraží, tj. po své pravidelné trase (důvod přeškrtnutí: viz aktualizaci níže), ve 12.05 hodin.

Podle webu Českých drah by měl být obnoven pravidelný provoz z Dobříše do Prahy a zpět cca od 10 hodin s tím, že první vlaky mohou mít zpoždění (u toho prvního – z Dobříše s odjezdem v 09.37 hod. – se očekává zpoždění cca 56 minut).

Zatím zůstává mimo provoz (a to bez náhrady) poškozený úsek Davle – Jílové u Prahy.

Aktualizace (2013-06-05 11.00 hod.)

Podle webu Českých drah by měl být provoz v úseku Davle – Jílové u Prahy obnoven – cituji – „v odpoledních hodinách“.

Aktualizace (2013-06-05 13.00 hod.)

Železniční doprava v úseku Davle – Luka pod Medníkem má být obnovena kolem 14 hodin, na úseku Luka pod Medníkem – Jílové u Prahy jsou ještě komplikace, ČD se snaží zajistit náhradní autobusovou dopravu – a (to zřejmě zase SŽDC) samozřejmě opravit zbylý neprůjezdný úsek Luka pod Medníkem – Jílové u Prahy, to se dnes asi nestihne. (Kdo to tam zná, pravděpodobně bude souhlasit s tím, že cesta mezi Davlí a Jílovým je opravdu zážitek – ale běda, když se na trati vedené v tak náročných terénních poměrech něco pokazí.)

Aktualizace (2013-06-07 13.10 hodin)

Podle webu Českých drah se zdá, že provoz byl obnoven na posledním poškozeném úseku trati č. 210, tj. jezdit by se mělo i z Luk pod Medníkem do Jílového.  „Provoz obnoven, ve stanici Jílové u Prahy budou u vybraných vlaků mimořádné přestupy do náhradních souprav.“  Pokud tomu dobře rozumím, v některých vlacích, které normálně pokračují dále, se v Jílovém zatím bude přestupovat.

Aktualizace (2013-06-09 20.20 hod.)

Nevím, jak je to možné, ale ještě v pátek odpoledne jsem viděl autobus linky jet od Dobříše – tedy stále se jezdí odklonem přes Dobříš (ale bez zastavování), což už se objevilo na webu ROPIDu, avšak v době obnovování provozu ze Smíchovského nádraží (tj. 5. června) to tak jasně formulováno nebylo. Za nepřesnou informaci výše se omlouvám. Kde je ještě jaká překážka na pravidelné trase, mi není známo. Dnes jsem jel přes Měchenice vlakem a silnice pod železničním mostem mi připadala být suchá.

Příspěvek byl publikován v rubrice autobusy, doprava, vlaky, Zprávy, železnice se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s