Návštěva architektů

Jak již zaznělo v hlášení městského rozhlasu, v sobotu se na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně uskutečnila zastávka mladých architektů (přesněji architekta a architektky – k nim se chvílemi přidružovali i jejich známí) z Mobilní architektonické kanceláře v rámci jejího letního turné. Jde o akci podpořenou Ministerstvem kultury ČR, proto konzultace byly pro občany zdarma.

Zpočátku se zdálo, že poněkud nadstandardní letní teploty případné zájemce odradí i od nápadu třeba jen vystrčit nos z baráku, avšak už krátce po oficiálním začátku setkání se dostavil první zájemce a později přišlo i několik dalších.

A mezitím jsem dotyčné architekty ráčil otravovat já, ač momentálně rozhodně nemám co přestavovat či budovat. A tak měli možnost vidět něco málo historických fotek města. Pravili, že Knín se jim líbí, ba dokonce jim ani příliš nevadil „dřevák“ na rohu náměstí a Pivovarské ulice (faktem je, že po vybudování krytého přístřešku – venkovního posezení – směrem do náměstí aspoň tato přístavba „zařezává“ s uliční čarou, čímž je nevhodnost tohoto dlouholetého provizória aspoň zčásti potlačena), bavili jsme se o tom, co s obchoďákem u Mincovny. Oni nadhodili něcco o možnosti zakrýt jej výsadbou zeleně (nebyl by to úplně první takový případ – podobně je od ulice „odcloněna“ nevhodná novodobá prodejna v jinak malebném Mašťově na Chomutovsku; ty smrky tam podle mě moc přirozeně nepůsobí, lépe dopadl podobný počin v Žebráku, kde těch stromů je jednak méně, jednak byl upraven i vzhled toho obchoďáku a navíc v jeho popředí stojí i pomník Jana Husa, která na sebe také upoutává část pozornosti), mně by se zamlouvala spíš nějaká zeď s replikou někdejší brány do dvora Mincovny.

Kolem půl dvanácté hodiny dopolední jsme se rozloučili – oni vyrazili za lidmi, kteří si s nimi v předchozích hodinách nasmlouvali konzultace svých nápadů, já domů.

K článku přikládám jednak dva snímky z konzultací, jednak dvě fotky odclonění obchodu v Mašťově, jednak obchoďák v Žebráku (jen ten v článku zmíněný Husův pomník je mimo záběr – fotil jsem tak, aby toho bylo vidět co nejvíc právě z toho obchoďáku a sousedního muzea).

A na závěr ještě jedno poděkování. Podle sdělení úřastníků turné došlo k zařazení Nového Knína do programu turné zásluhou člena městského zastupitelstva Martina Provazníka. Za což vyjadřuji DÍKY, to setkání za to opravdu stálo.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.