V Mníšku pod Brdy vystoupí Hradišťan

V neděli dne 15. září od 18 hodin vystoupí v zahradě zámku v Mníšku pod Brdy skupina Hradišťan vedená Jiřím Pavlicou. Vstupné v předprodeji činí 150 Kč, na místě bude za 190 Kč. Podle zámeckého webu má vystoupení trvat zhruba 180 minut. Zda je v záloze nějaké náhradní místo pro případ nepříznivého počasí, nikde uvedeno není.

Kapela se z klasické cimbálovky hrající moravský folklór pod Pavlicovým vedením vyvinula v těleso s výrazně širším záběrem. Například deska O slunovratu z roku 1999 obsahuje mimo jiné Pavlicou zhudebněné básně Jana Skácela (z ní se na různých rozhlasových stanicích asi nejčastěji hraje Modlitba za vodu – právě se Skácelovým textem). Známá je rovněž spolupráce s jihoafrickým hudebníkem Dizu Plaatjiesem, z níž vzešlo album Mys dobré naděje z roku 2001. Na albu Chvění spolupracoval pro změnu se souborem AltajKaj (АлтайКай, Altai-Kai). Všechny tyto zahraniční vlivy jsou pochopitelně na hudebním projevu kapely znát, avšak toho, že by přišla o své moravské kořeny, se obávat netřeba. V každém případě by vystoupení mohlo být silným uměleckým zážitkem, přestože účast žádného z výše uvedených zahraničních spolupracovníků se nepředpokládá.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Oznámení se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na V Mníšku pod Brdy vystoupí Hradišťan

  1. Pingback: Očekávané události v září 2013 | Nový Knín

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s