Za těžbu zlata? – aneb Život tropí hlouposti

Někdy se i mistr tesař utne – a výsledky bývají kouzelné. Zrovna jeden takový jsme ještě v sobotu (ale možná tam je ještě teď) mohli spatřit za sklem dveří do prodejny Jednoty (řetězec COOP) v ulici Na Smíchově. Na příchozí se tam „usmívala“ kopie textu staženého z Internetu, konkrétně zřejmě z Ksichtoknihy. Celé to bylo nadepsáno DEMONSTRACE ZA TĚŽBU ZLATA V MOKRSKU. A pod tím – světe div se – argumenty, které většině myslících lidí vyzní spíše jako argumenty PROTI těžbě, vyskytoval se tam výraz „nebezpečí“, atd… Inu, autor či autorka asi těžit NECHCE, stejně jako většina nás ostatních, jen se mu či jí do textu vloudilo ne zcela patřičné slovo.

Ten list papíru jsem se pokusil ofotit. Skrz lesknoucí se sklo vyšel výsledek dost žalostně, úprava pomocí grafického editoru snad trochu pomohla čitelnosti, na estetický dojem měla účinek spíše výrazně opačný. Jméno autora či autorky jsem rozmazal úmyslně, jde o osobu, jíž si vážím, a jak jsem napsal, i mistr tesař se utne.

I mistr tesař....

I mistr tesař.se utne…

Pevně doufám, že pokud se z neodolatelné zvědavosti, jak asi může vypadat demonstrace, která podporuje jejich nezřízené choutky, dostavili zástupci těžařských firem, z jejího průběhu pochopili, že ono to s tou podporou asi opravdu až tak žhavé nebude…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zlato v Mokrsku se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.