Na Mikuli potřetí

Nepočítáme-li půlnoční rachot petard, trvající s přestávkami takřka hodinu, byl první zaznamenáníhodnou událostí letošního roku ve městě již tradiční novorošní výstup na Mikuli. (Pro neznalé: na mapách je ta hora označena jako Chvojná.) Letošní ročník byl již třetí a opět se setkal se slušným zájmem. Pozvolnější trasa nahoru přes Sudovice, vyzkoušená již loni, se osvědčila, a proto byla zopakována. Část účastníků a účastnic se opět přidala až během cesty, poslední z nich ještě v Sudovicích.

Letošní ročník byl vylepšen i tím, že část vrcholové plošiny se příchozím zjevila omotaná zlatými řetězy, jimiž byl již koncem loňského roku (tedy včera) symbolicky uzamčen vrchol Veselého vrchu proti pronikání zlatokopů. Šlo zhruba o 510 metrů zlatých vánočních řetězů. Tato výzdoba dlouho odolávala (nějakou dobu dokonce do takto ohraničeného prostoru kolem vrcholu nikdo nevkročil, nakonec však tato bariéra byla přinejmenším na jedné straně protržena).

Na vrcholu se opět podávala novoroční čočka (opět s rozkrájenou klobásou, takže nic pro vegetariány), k dispozici byl rovněž čaj, jakož  i něco poněkud ostřejšího (a nemyslím tím feferonky) a nechybělo samozřejmě ani společné fotografování na vrcholu. Na účastníky čekaly i drobné pozornosti v podobě skleniček s datem a názvem výstupu, jakož i s logem Sokola, který tuto akci pořádá.

A pak se účastníci začali postupně rozcházet a sestupovat dolů do města, místy dosud nesoucího stopy silvestrovského nočního života a posléze do svých domovů. Doufejme, že přinejmenším stejným zájmem budou doprovázeny i ročníky příští a tato tradice v životě města pevně zakoření.

Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Sudovice, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.