Obrázky z Regiontouru 2014

Z iniciativy MAS Brdy – Vltava a Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska se 18. ledna uskutečnilo autobusové putování na veletrh Regiontour do Brna. Autobus se nakonec podařilo zaplnit na krátce po půl osmé se mohlo vyrazit. Cestu provázela poměrně hustá mlha, takže z dívání se na krajinu nebylo v podstatě nic. Kousek před Brnem – tuším u Velkého Meziříčí – jsme měli asi dvacetiminutovou hygienickou přestávku na odpočívadle s benzínovou pumpou firmy Shell a jedním McDonaldovým bufetem.

Na brněnské výstaviště jsme mohli dorazit kolem půl jedenácté. A nastalo proplétání se mezi výstavními stánky a případně sbírání prospektů. Nový Knín byl propagován poměrně skromně, v rámci regionálního stánku. (Mimochodem město Dobříš se tam propagovalo plánkem, na němž byla zakreslena ještě tzv. Stará fabrika, na jejímž místě již stojí novostavba podobných tvarů; zatím ve fázi hrubé stavby) A ten pivovar, zmiňovaný v upoutávce, byl opravdu z Malešova, jak jsem předpokládal.

Své stánky měly samozřejmě i další regiony a sídla. Co mě překvapilo: někteří vystavující příliš nevěděli, co se nachází jen kousek za hranicemi jimi propagovaných regionů. Když jsem se například vystavujících z regionu okolí Radbuzy ptal, jak pokračují práce na opravách zámku Kopec u Prostiboře, ani nevěděly (myslím, že to byly slečny), kde se Prostiboř nachází. Teprve, když jsem se zmínil, že to je poblíž Sedmihoří, zavětřily, kde by to tak mohlo být. O současném stavu zámku ovšem nevěděly nic. Paní, která na stánku Národního památkového ústavu propagovala české (i moravské a slezské) hrady a zámky, mj. Krásný Dvůr, pro změnu nevěděla, že poblíž onoho Krásného Dvora se nachází drobné, leč památkově hodnotné město Mašťov (městská památková zóna od roku 2003). Zpestřením byl stánek Mobilního trampského muzea. A obsluha stánku propagujícího Havířov se také moc nechlubila sporem o zachování či zbourání stávající nádražní budovy (postavené v bruselském stylu) – něco řekla, až když jsem se na věc výslovně zeptal. Jistě by se takových příležitostí našlo i více, ale čas byl neúprosný.

Na 15.30 jsme měli naplánovaný odjezd a ten byl též v podstatě dodržen. Mlhy se sice trošku rozplynuly, ale opravdu jen trošku, takže pokoukání na krajinu nebylo nejlepší ani při zpáteční cestě. Nehledě na to, že se záhy začalo stmívat.

Krátce po osmnácté hodině jsme byli zpět na Dobříši. A odtud jsme se mohli rozejít a rozjet do svých domovů.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.