Několik obrázků z Čarodějnic 2014

I letos se na tradičním pálení čarodějnic v Oplocence na okraji města sešla spousta lidí, zatímco akce u staroknínské hasičárny měla výrazně komornější ráz (což ale rozhodně nebylo na škodu, i takovéto akce mají svůj půvab). V Novém Kníně se letos podařilo spotřebovat dříví z nedohořelé loňské hranice. (Vzpomínáte? V tom lijáku, co se tehdy rozpoutal, nemělo smysl oheň dál udržovat – nebylo pro koho.) Zatímco v Novém Kníně krátce po zapálení hranice snad až nedočkavě shořela figurína čarodějnice, ve Starém Kníně se děti mohly setkat s čarodějnicí živou, kterou naštěstí nikdo neupálil.

Dodejme. že letos v noci z 30. dubna na 1. května uplynulo již čtyřicet let od tragické události, kdy na následky výbuchu podomácku vyrobené petardy zahynul ve věku 18 let náš spoluobčan Petr Ureš. Toto neštěstí vedlo k drasickému omezení míst, kde se dosud pálení čarodějnic provozovalo (namátkově: na palouku na svahu naproti staroknínskému hřbitovu nebo v lokalitě Mezi vršky zhruba mezi Vyšehradem a Betlémem – zrovna v těch místech tehdy k onomu neštěstí došlo) a počínaje rokem 1975 zůstal k dispozici nadlouho jen jediný „oficiální“ „mírový oheň“ u Floriána poblíž Hůrek.

Reklamy
Galerie | Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže, Starý Knín se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.