Soutěže v rýžování zlata se rozběhly, triatlon právě startuje

Soutěže sledují jak náhodní příchozí, tak i další soutěžící.

Soutěže sledují jak náhodní příchozí, tak i další soutěžící.

Událostmi nabitý víkend pokračuje. U pily pokračují soutěže v rýžování zlata, v areálu SK Oplocenka vyvrcholily přípravy k odstartování Novoknínského triatlonu. (A večer má svůj program i letní kino, al to je víceméně samozřejmost.)

V počasí kladoucím zvýšené nároky na pitný režim se rozběhly vyřazovací kole jednotlivých disciplín Mistrovství České a Slovenské republiky vrýžování zlata. Proběhla základní kola všech disciplín, začínají semifinále. Finálová klání jsou na programu zítra dopoledne, odpoledne pak budou vyhlášeny výsledky.

Mistrovství je událostí nejen sportovní – pracovnice muzea i MAS Pd Brd k Vltavě této příležitosti využily k propagaci nejen Nového Knína, ale i širšího regionu. Ve společném stánku muzeí z okolí (novoknínské Muzeun těžby a zpracování zlata, chotilslé Muzeum střední Vltavy a balónového létání, případně Křižovnický špýchat v Prostřední Lhotě) a MAS Brdy-Vltava byly k zakoupení publikace s tématikou nejen těžby zlata v okolí či staré Vltavy (před zatopením přehradami).

V 15 hodin startuje na Strži ve Staré Huti již 12. ročník Novoknínského triatlonu. Registrace probíhala ještě před chvílí va areálu SK Oplocenka, kde také bude cíl soutěže a rovněž vyhlášení výsledků. Jako afterparty bude (nejen) pro všechny soutěžící připraveno vystoupení skupiny Kranz (Jiří Schellinger Revival). Příjezd prvních závosdníků a závodnic se očekává kolem 16. hodiny odpolední.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s