Závodníci Novoknínského triatlonu v cíli

První závodník se vrhá do cíle

První závodník se vrhá do cíle

(aktualizováno 2014-08-02 – níže v textu opraveno chybné příjmení vítěze – omlouvám se – MH)

Dvanáctý ročník Novoknínského triatlonu už je za námi, přinejmenším jeho soutěžní část, která starovala v 15 hodin. Do 16.50 hodin už všichni závodníci a závodnice, kteří soutěž dokončili, dorazili do cíle.Tam na ně čekalo občerstvení a také sprcha, o kterou se postarali hasiči se svým vozem. Při počasí, které panovalo, jistě přišla více než vhod.

I letos se podařilo docílit čas pod jednu hodinu, i když jen jednomu jedinému závodníku. Není ovšem divu, dnešní (2014-07-19) horko k rekordním výkonům právě dvakrát nesvádělo. Nicméně se naplnil aspoň předpoklad rekordní účasti, když už ne časů – závodilo skutečně přes dvě stě účastníků a účastnic prakticky všech věkových kategorií. Vyhlášení výsledků bylo začalo v 18 hodin středoevropského letního času a díky opravdu rekordní účasti se protáhlo na více než hodinu. Jak je totiž na Novoknínském triatlonu zvykem, byli postupně jmenováni všichni závodníci a závodnice, a to včetně těch, kteří soutěž nedokončili, a ohodnoceni aspoň malou pozorností pořadatelů. Výjimkou byla pouze nejstarší kategorie mužů, kde se nějak ztratila část výsledkové listiny – doufejme, že se ji podaří najít a výsledky na webu triatlonu zveřejnit kompletně, včetně této kategorie.

Absolutrní vítězství si po jedenátti letech zopakoval vítěz vůbec prvního ročníku Martin Šmíd Sajdl (omlouvám se za chybu – ten údajně mrtvý študák z listopadu 1989 na tom triatlonu fakt nezávodil – pozn. MH z 2014-08-02 – pozn. MH), který, jak již bylo zmíněno, letos jako jediný zvládl trasu za méně než hodinu.

Poté hrála skupina Kranz, po několika písničkách si dala pauzu, aby mohla být vylosována tombola, a poté ještě pokračovala dlouho do večera. Po ní se má o kulturní vyžití účatníků a účastnic triatlonu, jakož i jejich příznivců a příznivkyň ještě postarat DJ.

12. ročník Novoknínského triatlonu končí, ať žije 13. ročník, který by se měl uskutečnit v roce 2015, pravděpodobně opět o třetím červencovém víkendu.

Úplné výsledky časem nabídne web samotného triatlonu.

Nyní následuje několik fotografií, které zachycují atmosféru na místě lépe než jakákoli slova.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport, Zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.