Opláchnutí nohou za 1000 Kč – mistrovství v rýžování skončilo

Momentka z rýžování

Momentka z rýžování

Dnes, 20. července 2014, proběhla v dopoledních hodinách finálová klání a odpoledne bylo mistrovství završeno slavnostním vyhlášením výsledků a oficiálním ukončením. Další ročník se odehraje na Slovensku u obce Zlatá Baňa. Letošní mistrovství světa ještě neproběhlo a koná se ve dnech 11.-17. srpna v obci Kopparberg ve Švédsku.

Jak již bylo uvedeno, v závěrečném dni mistrovství republiky se odehrála většina finálových soubojů: soutěže dětí, veteránů, juniorů, dvojčlenných, trojčlenných a pětičlenných družstev (pro ni bylo závodiště příliš těsné, muselo se proto soutěžit ob jeden claim), rýžování v klasické pánvi a konečně soutěže mužů a žen. Jedinou výjimkou byla mírně recesistická soutěž Podej mi ruku – Handshake – která se kompletně odehrála už včera (jako na potvoru v době, kdy jsem sledoval finále triatlonu).

Všichni samozřejmě vyhrát nemohli – někteří, jak podotkl jeden z méně úspěšných soutěžících, si prostě „jen“ přijeli za 1000 korun českých opláchnout (v claimu) nohy. (Dotyčný asi soutěžil ve dvou disciplínách – startovné na jednu činilo 500 Kč.) Ale asi jim to až moc nevadilo.

Kompletní výsledky doufejme zveřejní pořadatelé soutěže na svém webu – a tak jen podotkněme, že v případě soutěže v rýžování v klasické pánvi možná někteří pánové mohli litovat, že tato soutěž byla smíšená, tj. ženy a muži soutěžili společně. První tři místa totiž obsadily ženy. A pokud jde o kategorii dětí, tam byla oceněna všechna místa, včetně posledního, a každý z malých účastníků dostal aspoň drobnou pozornost.

Příští ročník mistrovství se uskuteční na Slovensku, a to tentokrát pro nás opravdu dost „z ruky“ – jeho hostitelkou bude šarišská obec Zlatá Baňa v okrese Prešov, která se rozprostírá na ploše 31,73 km2 o nadmořské výšce 580 až 1092 metrů (vrch Šimonka). Střed obce leží v nadmořské výšce 585 metrů. K 31. prosinci 2013 měla Zlatá Baňa 428 obyvatel. Tamní zástavba je vesměs poválečná, protože obec byla 8. září 1944 vypálena nacisty. Obec nemá poštu (na tu místní obyvatelé musí do obce Kokošovce), ale má svůj kostel, i když ten byl postaven až po roce 1968, přičemž věží mohl být opatřen až v roce 1998.

Na shledanou snad zase někdy

Na shledanou snad zase někdy

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s