Kašpárkovo divadlo

Jeníčku, nedloubej ten perník ze střechy!

Jeníčku, nedloubej ten perník ze střechy!

V pátek až neděli 08.-10. srpna 2014 se bude u děského hřiště v Oplocence nacházet divadelní stan Kašpárkova loutkového divadla. Pro děti (60 Kč vlezného za dítě na představení) i dospělé (80 Kč vlezného za dospělého/-lou na představení) zahraje tři klasické pohádky: v pátek od 18 hodin se hraje Perníková chaloupka, v sobotu v tutéž hodinu Budulínek a v neděli v 11 hodin dopoledne pak bude na pořadu Drak a princez. (myšlena zřejmě princezna).

Co se kdy hraje a kdy lze zakoupit vs-Tupenky...

Co se kdy hraje a kdy lze zakoupit vs-Tupenky…

Návštěvu lze doporučit zejména učitelům češtiny, kteří mají chuť pohovořit si na téma „rozdělování slov na konci řádku“. Rozdělit na základní škole slovo „vs-tupenky“ tak, jak je učiněno na přiložené fotce plakátku, se zlou bych se potázal s pravděpodobností hraničící s jistotou.

Přiznávám – a omlouvám se, že občas i v tomto blogu zanedbám pravidlo, podle kterého má být slabiku netvoříci předložka na témž řádku jako slovo, k němuž je jaksi předložena, uznávám, že překlepy se tu v množství hojném vyskytují (a jen liknavě bývají opravovány) ale ty vs-Tupenky vskutku bijí do očí…

Aktualizace (2014-08-08):

Kdo vystoupení uvedeného divadla nestihnou v Novém Kníně (například zrovna budou mimo město), mají šanci od 11. do 14. srpna 2014 v Mníšku pod Brdy mezi pekárnou a zámkem, vždy od 18 hodin. V pondělí se bude loupat perníček a Jeníček s Mařenkou projeví trestuhodnou neznalost tak jednoduché činnosti jako je sezení na lopatě. V úterý pak bude jistý pan Budulínek používat lišku coby ekologický dopravní prostředek, spalující místo ropných produktů obyčejný hrášek. (A pak že jsou biopřísady do pohonných hmot až vynálezem €U-byrokracie…! 🙂 ). Ve středu bude mít jakási princezna jakési techtle-mechtle s jistým panem drakem – a ve čtvrtek se pak loutkoherci vrátí k onomu loupání perníčku a sezení na lopatě. (To by v tom byl čert, aby se to aspoň ten Jeník za tolik repríz konečně nenaučil!)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Oznámení se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.