Soutěž v hasičském sportu za Zahradníčkovou pilou

Zásah! (Ze soutěže dětských družstev)

Zásah! (Ze soutěže dětských družstev)

Sobota 30. srpna 2014 byla vybrána jako datum dalšího ročníku již tradiční hasičské soutěže v Novém Kníně.

Loni byla součástí programu vůbec poprvé (ovšem počítala se jako „nultý“ ročník) i dětská soutěž, a protože se osvědčila, byla dána na program i tentokrát (a to jako „regulérní“ první ročník).

Nejdříve měla  soutěžitdětská družstva – a to už od 13 hodin, avšak začalo se s mírným zpožděním – asi půlhodonovým. Ve všech dětských kategoriích (přípravky, mladší a starší žáci) bylo přihlášeno celkem osm družstev, což je proti loňsku o dvě více. A dodejme, že i počasí – navzdory předpovědím takřka chmurným – přálo: za celou dobu spadlo víceméně jen pár kapek, a to krátce po zahájení. Obloha ani nebyla příliš zatažená (sluneční svit rozhodně nebyl vzácností) a oproti předcházejícím dnům bylo po většinu doby soutěží příjemně teplo.

A jak to dopadlo? Pokud jde o soutěž přípravek, nejlépe dopadla ta dobříšská, za ní se umístilo družstvo Libčic a konečně třetí byla Nová Ves pod Pleší.

Pokud jde o žákovské kategorie, nejlépe se umístili starší žáci Nové Vsi pod Pleší, za nimi Velká Hraštice B následovaná Velkou Hrašticí A a mladšími žáky Nové Vsi pod Pleší, a konečně jako páté se umístilo družstvo Libčic.

Výsledková listina - dětská družstva

Výsledková listina – dětská družstva

Po šestnácté hodině pak proběhla soutěž dospělých s PPS-8. Soutěžilo celkem osm družstev mužů a tři družstva žen (takže dospělých družstev bylo celkem jedenáct).

Nejen stříkáním živ je hasič

Nejen stříkáním živ je hasič

I letos se soutěž obešla bez překvapení – vítězství si opět odvážejí muži Libíně, následovaní Budínkem,  Novou Vsí pod Pleší, Hříměždicemi, Mezným, Novým Knínem, Libčicemi a Prostřední Lhotou. V ženských družstvech byla nejúspěšnější Nová Ves pod Pleší před Libčicemi a Prostřední Lhotou.

Přímo do terčů

Přímo do terčů

Výsledková listina - dospělí

Výsledková listina – dospělí

Noční start mužů Nové Vsi pod Pleší

Noční start mužů Nové Vsi pod Pleší

Kolem dvacáté hodiny začala noční soutěž.Nejprve soutěžily ženy, přihlášena byla čtyři družstva. Nejlépe si vedla Nová Ves pod Pleší, následovaná Libčicemi, Velkou Hrašticí a Rybníky.

Zpočátku se zdálo, že by se konečně mohli prosadit i místní, tedy novoknínští muži, po prvním kole drželi aspoň bronzovou pozici. Ve druhém kole si však většina soutěžících kolektivů své časy zlepšila,  přičemž novoknínští muži byli jednou ze dvou výjimek. V důsledku toho skončili uprostřed výsledkové listiny, tedy na pátém místě z devíti soutěžících mužstev.

Vítězství Budínku bylo žel vykoupeno zraněním jednoho ze soutěžících. Na dalších místech se umístili muži Nové Vsi pod Pleší, Suchodolu, Rybníků, Nového Knína, Mezného, Velké Hraštice, Dobříše a Libčic. Soutěže skončily zhruba kolem 23.15 hodin večer, poté následovalo vyhlášení jejich výsledků.

X3-VysledkovaListina-Nocni

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s