Immaculata je zpět

Immaculata se vrátila!

Immaculata se vrátila!

Po několikaměsíčním restaurování se na své místo u kašny na náměstí Jiřího z Poděbrad vrátila socha Immaculaty. Nutno uznat, že tato socha potřebovala restaurátorský zásah jako sůl, a to nejen kvůli vandalskému poškození v uplynulém roce.

Restaurátorské práce se povedly, a kdo neví, na kterém místě byla socha zhruba před třinácti měsíci poškozena, to na první pohled nepozná. Příjemným bonusem je i pozlacení svatozáře kolem hlavy světice a stonku lilie v její ruce. Doufejme, že podobného názoru budou i další spoluobčané a spoluobčanky (jakož i návštěvníci a návštěvnice města), v důsledku čehož zde tato socha vydrží ve stávající výborné kondici bez nutnosti dalších oprav ještě hodně dlouhou dobu.

Mimochodem: nebývala kdysi na podstavci v podnoží sochy lucerna? Stopy, že tam mohlo něco takového být, jsou na podstavci patrné.

A dodejme, že chrliči novoknínské kašny by restaurátorský zásah také jedině prospěl – jedinou otázkou je, kde na to všechno vzít prostředky.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.