Nová Drtinova rozhledna před dokončením

Na Besedné probíhá výstavba nové Drtinovy rozhledny. V současnosti lze říci, že to nejpodstatnější bylo vykonáno a rozhledna je takřka dokončena. Chybí prakticky jen schůdky ke vchodu s terénní úpravy dosud silně rozježděného okolí. A možná natřít trámy dřevěné konstrukce.

Proti záměru obnovy z 90. let 20. století (mělo jít o rozhlednu podobného tvaru, jako byla ta původní, jen o něco vyšší, protože okolní stromy drobet povyrostly) se nová rozhledna „netrefila“ na patky původní rozhledny z roku 1926 (zbourané v roce 1967), nýbrž je ukotvena těsně vedle nich.

Popřejme nové rozhledně, aby sloužila ke spokojenosti všech svých návštěvníků mnohem déle než její předchůdkyně, která se zde – dá-li se to tak říci – zastavila jen „na skok“ – a pak zase zmizela v propadlišti času.

Obrázky ponechávám bez dalších komentářů, snad jen doporučuji prohlédnout si detailní záběry, které ukazují na některé zvláštnosti konstrukce rozhledny.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s